Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Gospodarka

1: Myjki ultradźwiękowe i ultrasonograf
Naukowcy i specjaliści, projektując i konstruując swoje wynalazki, bardzo często pomysły czerpią z przyrody. Tak też się stało w przypadku myjki ultradźwiękowej. Wykorzystując w odpowiedni sposób ultradźwięki można np. wyczyścić z brudu praktycznie każdy przedmiot.

2: Jak zbudowana jest wyciągarka elektryczna?
Na rynku spotykamy się z niezwykle dużą liczbą różnych produktów i sprzętów. Niestety tak spory wybór może przyprawić nas o bóle głowy. Niemniej jednak należy przyznać, że korzystniej jest mieć z czego wybierać aniżeli kupować nie do końca to, co jest potrzebne?

3: W jaki sposób wyeliminować odkształcenia spawalnicze?
Z powodu niewłaściwego spawania powstają pewne skazy w tworzywie, które właściwie nie powinny się pojawiać. Takie błędy mają wpływ na jakość spawu i prace spawacza. Czym one są oraz w jaki sposób je zredukować?

4: Metody MIG/MAG, MMA oraz TIG
Chciałbyś zająć się spawaniem, ale nie jesteś pewien, czy dasz sobie radę zapamiętać wszystkie niezbędne informacje A może potrzebujesz zespawać metalową konstrukcję i nie wiesz jaka metoda będzie najbardziej odpowiednia?

5: Plazma w spawalnictwie? Gdzie ją zastosować?
Obecnie technologia bardzo sprawnie się rozwija, dlatego też niezwykle szybko zaczęły pojawiać się nowe produkty, których podstawowym celem jest ułatwienie pracy operatorom. Innowacyjne, duże maszyny wykorzystywane na placu budowy oraz znacznie mniejsze urządzenia podporządkowały sobie obecny świat.

6: Kryteria kupna sprzętów spawalniczych
Czym kierować się w czasie kupowania sprzętu spawalniczego? Cóż, wszystko zależy jakie urządzenie chcemy kupić, do czego będziemy je wykorzystywać i jaką kwotę chcemy na to przeznaczyć.

7: Spawanie pod wodą
Dzisiejsza technologia posunęła się w bardzo znaczący sposób. Nie sposób spostrzec coraz głośniej ogłaszanych w prasie nowinek technicznych. Wszak dopiero co wydawałoby się, że pod wodą nie można rozjarzyć iskry, a teraz...

8: Jak rozpocząć karierę spawacza
W naszym kraju kryzys, młodsi i starsi poszukują pracy w każdym zawodzie. Zbyt duża liczba osób wykształconych nie jest odpowiednia do potrzeb kraju na fachowców technicznych. Aktualnie można łatwo zaobserwować, że zawody, które w ubiegłym wieku uchodziły za typowo robotnicze, teraz stały się wręcz rarytasem.

9: Transformatorowa, czy inwertorowa? Oto jest pytanie...
Powszechnym problemem początkujących spawaczy jest kupno pierwszej spawarki. Oczywiście można liczyć na obiektywne rady sprzedawcy lub kolegi z podwórka. Niemniej jednak sprzęty spawalnicze nie należą do tanich, w związku z czym przed ich zakupem warto gruntownie przemyśleć, gdzie będą wykorzystywane.

10: Co to właściwie jest spajanie?
Jest bardzo dużo odrębnych gałęzi gospodarczych, z czego jedna jest niezwykle interesująca, ale również rozległa. Mowa tutaj naturalnie o budownictwie, a precyzyjnie uściślając – o spajaniu.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl