Odszkodowanie za pobyt w szpitalu - cała prawda

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 705 razy | Kategoria: Ubezpieczenia | Ilość słów: 308 | Data: Thu, 6 Jun 2013 | 10 komentarzy

Walka o godne odszkodowanie nigdy nie jest łatwa, niezależnie od tego, czego dokładnie dotyczy ta kwestia. Odszkodowanie po wypadku, a także zwrot lub rekompensata po drogim leczeniu, pobycie w szpitalu czy rehabilitacji, to dla wielu ludzi bardzo kłopotliwa kwestia.

Praktycznie nikt samodzielnie nie może skutecznie ubiegać się o odszkodowanie, jeśli chce po wszystkim poczuć się usatysfakcjonowany.

Tak jak w przypadku samego wypadku należy zbierać wszystkie możliwe informacje, tak i w przypadku pobytu w szpitalu należy mieć oko na dokumentację, dowody leczenia i konkretne rachunki oraz opłaty.

Liczy się także czas pobytu w szpitalu i straty związane z nim (na przykład niezdolność do pracy, marnowanie czasu, potencjalne zarobki, które się straciło itp.). Kwestii do rozpatrzenia jest bardzo wiele i większość osób nie zdaje sobie sprawy, ile można w tym temacie, jakim jest odszkodowanie za pobyt w szpitalu, tak naprawdę wywalczyć.

Dobry doradca prawny lub specjalista od ubezpieczeń może zwiększyć ostateczną kwotę ubezpieczenia nawet kilkukrotnie!

Ubiegając się o odszkodowanie za pobyt w szpitalu warto przede wszystkim gromadzić rachunki za leczenie, lekarstwa, wizyty u lekarzy prywatnych, ale to nie wszystko.

Mało kto wie, że dojeżdżając do szpitala i wykorzystując ten fakt można uzyskać jeszcze większe ubezpieczenie - w końcu podczas jazdy zużywa się paliwo, a podróżując autobusem płaci się za bilet! To prawda, wszelkie środki transportu kosztują, a te koszty, jeśli wykorzystane zostały pośrednio celem leczenia po wypadku, można odzyskać w ubezpieczeniu. Nie będzie to duży dodatek, ale warto o tym wiedzieć - kilka lub kilkanaście takich dodatkowych spraw może sprawić, że odszkodowanie właśnie mocno wzrośnie.

Samo odszkodowanie za pobyt w szpitalu może być większe niż pierwotne odszkodowanie po wypadku. Im większe obrażenia i droższe leczenie, tym większa będzie kwota ubezpieczenia. Dobry doradca wyszczególni pojedyncze kwestie w tym temacie i doradzi, o co powinien zadbać klient przed faktycznym udaniem się do szpitala.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl