Najważniejsze elementy polisy AC

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 523 razy | Kategoria: Ubezpieczenia | Ilość słów: 348 | Data: Fri, 18 Jan 2013 | 3 komentarzy

Polisa AC to nieodłączny element, który wchodzi w zakres użytkowania naszego samochodu, jeśli bez stresu i dodatkowej odpowiedzialności chcemy poruszać się po drogach. Aby być zadowolonym ze swojego ubezpieczenia powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka elementów jakie powinno ono posiadać.

Poszczególne ubezpieczenia różnią się bowiem od siebie w wielu kwestiach. Mogą gwarantować inne sumy ubezpieczenia, czy zakresy oferowanych usług.

Jaki powinien być zakres proponowanego ubezpieczenia?

Zakres to nic innego jak wszystkie wymienione w ubezpieczeniu sytuacje, które mogą się wydarzyć i w przypadku których będziemy liczyli na pomoc ubezpieczenia. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju: kolizje, kradzieże, uszkodzenia mechaniczne spowodowane np. gradobiciem, podpalenia.

 

Co to jest suma ubezpieczenia?

Suma ubezpieczenia mówi nam o tym, jaką odpowiedzialność poniesie ubezpieczyciel w wyniku zaistniałego zdarzenia. Należy szczególnie uważać na to, aby nie była ona zbytnio zaniżona oraz w jakiej kwocie występuje (brutto czy netto). 

Kiedy otrzymamy pojazd zastępczy? 

Jeśli w naszej umowie zapewnimy sobie taką możliwość. Ubezpieczenia zazwyczaj obejmują tego typu usługi. Tutaj ważny jest jednak okres w czasie którego dany pojazd nam przysługuje. Dobrze sprecyzowany czas powinien obejmować cały okres naprawy naszego auta. Tak byśmy nie zostali bez środka transportu wówczas, gdy naprawa zepsutego auta się przedłuży.

Na jakim obszarze obowiązuje nasze ubezpieczenie?

Najczęściej teren naszego ubezpieczenia obejmuje całą Polskę oraz kraje Unii Europejskiej. Oczywiście im większy obszar tym zazwyczaj kwota ubezpieczenia jest wyższa.

Co to jest udział własny w szkodzie?

Jest to wina jaką my sami ponosimy za sytuację w której nasze auto uległo zniszczeniu. Wypłacane odszkodowanie jest wówczas pomniejszone o część pieniędzy, która zależna jest od poniesionej przez nas winy.

Strzeżmy się franszyzny, niestety jeśli występuje to zazwyczaj pomniejsza ilość wypłacanych pieniędzy dla nas przez ubezpieczyciela.

Dobrze jeśli w naszym ubezpieczeniu znajdzie się osobna nota dotycząca darmowego holowania uszkodzonego pojazdu. Jeśli są jakieś ograniczenia kilometrowe to dokładnie je policzmy.

Dokładne przestudiowanie warunków umowy ubezpieczenia AC to podstawa do roszczeń w chwili zaistniałego nieszczęścia. Nie powinniśmy się zatem zastanawiać nad tym jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu, ale jakie ubezpieczenie podpisać by zapewniało nam komfort psychiczny.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl