Kto wypłaca ubezpieczenia po wypadkach?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 611 razy | Kategoria: Ubezpieczenia | Ilość słów: 289 | Data: Fri, 30 Aug 2013 | 10 komentarzy

Można w różny sposób odebrać należne odszkodowanie, ponieważ firmy ubezpieczeniowe chcą wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów. Wiadomo, że w obecnych czasach najczęściej chce się, aby odszkodowania po wypadku były wypłacane bezpośrednio na konta poszkodowanych.

Taką formę wybiera najwięcej klientów, gdyż jest to bezproblemowy sposób. Wydawać by się mogło, że mało osób będzie samodzielnie przychodzić do kas ubezpieczalni po należne pieniądze, ale to nie prawda. Sporo ludzi chce osobiście odebrać kwoty należne od ubezpieczycieli. Jak najbardziej można także zażądać, aby pieniądze zostały przekazane pocztą i listonosz przyniesie je bezpośrednio do mieszkania człowieka, który uległ wypadkowi.


Czy można dostać zbyt niskie odszkodowanie?
Oczywiście wszystko jest pojęciem względnym i dlatego można powiedzieć, że każdy człowiek chce odzyskać jak najwyższe zadośćuczynienie jeśli doznał jakichś poważnych urazów i kontuzji. Rzecz jasna ubezpieczyciel będzie się starał wypłacić jak najniższą kwotę, ponieważ nie chce tracić wiele pieniędzy ze swojego budżetu. Odszkodowania po wypadku powinny być adekwatne do odniesionych urazów zarówno fizycznych jak i psychicznych, ale niestety nie zawsze tak się dzieje. Jeśli kogoś spotka taka niesprawiedliwość, może szukać pomocy wśród innych ofiar takiego postępowania, ponieważ grupowe reklamacje są jakby pewniejsze niż indywidualne zażalenia. Na pewno także specjalne grupy wsparcia pomagają takim ludziom, dlatego warto znaleźć takie organizacje, jeśli będzie taka potrzeba.Czy można zareklamować zbyt niskie odszkodowanie?
Oczywiście istnieje taka możliwość i ludzie z niej korzystają. Odszkodowania po wypadku jak najbardziej można reklamować i domagać się wyższych kwot, jednak nie zawsze można mieć pewność, że reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie. Warto jednak napisać pismo i wtedy czekać na ostateczną decyzję komisji, która przyznaje kwoty odszkodowań dla poszkodowanych klientów, którzy regularnie płacili składki ubezpieczeniowe.

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl