Kiedy kupować polisę OC?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 668 razy | Kategoria: Ubezpieczenia | Ilość słów: 348 | Data: Tue, 28 May 2013 | 30 komentarzy

Ważne jest to, żeby dokładnie pilnować terminów wynikających z ubezpieczenia samochodu. Jest to o tyle ważne, że każdy samochód musi posiadać obowiązkową polisę OC.

Bez niej nie  ma możliwości poruszania się autem po ulicach. Jest to bardzo ważna rzecz i każdy kierowca i właściciel pojazdu musi pamiętać i wiedzieć kiedy należy znów zawrzeć nowe ubezpieczenie.

            Polisa ubezpieczeniowa OC jest bardzo ważna, bo jak wspomniano bez niej nie można wyjechać na drogę. Jeśli policja zatrzyma kierowcę bez ważnego ubezpieczenia samochodu, to trzeba niestety pozostawić samochód i potem dopiero po opłaceniu składki i uiszczeniu opłaty za mandat odebrać samochód.

Jest to ważna sprawa. Kiedy okres ważności ubezpieczenia dobiega końca, należy się zastanowić nad tym czy przedłuża się umowę u dotychczasowego ubezpieczyciela, czy chce się szukać nowej firmy ubezpieczeniowej. Warto jednak to wszystko dokładnie przemyśleć, aby potem nie żałować.

Jest to ważne dla każdego i należy o tym naprawdę poważnie podyskutować. Ubezpieczenie OC jest wykupowane na rok czasu i dlatego kiedy się kończy umowa, należy ja odnowić, aby móc bez przeszkód poruszać się po ulicach i nie martwić o to, że policja zatrzyma i zabierze dowód rejestracyjny.

Oczywiście można dużo wcześniej zainteresować się wyborem najlepszej polisy i dlatego ważne jest to, żeby się móc upewnić o jakości podpisanej umowy i o tym co ona gwarantuje w razie wypadku czy też kolizji. To bardzo ważna sprawa o jakiej nie można zapominać i należy się o niej dowiedzieć, kiedy wybiera się dobrą polisę ubezpieczeniową.

            Jak wiadomo zatem warto wcześniej przejrzeć dostępne na rynku ubezpieczeniowym polisy OC i dopiero wtedy zdecydować się na jakąś z nich. To wszystko dlatego jest tak istotne, bo każdy może przecież szukać najlepszej oferty dla siebie. Samochód musi być ubezpieczony i najlepiej żeby to było korzystne ubezpieczenie, które w razie potrzeby będzie gwarantowało wypłatę odszkodowania. Kupowanie polisy OC jest ważną, ale nietrudną sprawą, dlatego trzeba o tym pamiętać i robić to zawsze w terminie.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl