Czy pomoc w odszkodowaniach jest potrzebna?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 659 razy | Kategoria: Ubezpieczenia | Ilość słów: 293 | Data: Sat, 15 Jun 2013 | 10 komentarzy

Samodzielność to cecha bardzo pożyteczna, ale niekiedy też zgubna. Jest tak w przypadku starania się o odszkodowanie - wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że przedstawienie własnej wersji wydarzeń i dostarczenie podstawowych informacji o świadkach, a przede wszystkim o sprawcy, nie załatwia odszkodowania ot tak, automatycznie.

Wszystko zależy bowiem od szczegółowości dowodów i przedstawienia wszystkich danych w odpowiedni sposób, w odpowiedniej kolejności. Jeśli sprawą nie zajmie się specjalista od prawa, który doskonale orientuje się jak działają procedury w kwestii ubiegania się o odszkodowanie, z pewnością poszkodowany nie będzie usatysfakcjonowany i będzie mocno żałował.

Warto więc zadbać o pomoc w odszkodowaniach, bo to się zawsze opłaca. W chwili, gdy odszkodowanie i tak nie zostanie wypłacone, najczęściej doradcy nie trzeba będzie płacić - będzie to także jego porażka, której skutki będzie zmuszony ponieść. Natomiast w chwili wygranej, część odszkodowania wpłacona zostanie właśnie doradcy - to w jego interesie zatem leży, by sprawą zająć się jak najlepiej.

Walka o odszkodowanie nie jest łatwa - ubezpieczyciel potrafi stosować nieczyste zagrania i metody, które, choć prawnie dopuszczalne, nastawione są na dyskredytację poszkodowanego i na uniemożliwienie wypłacenia odszkodowania. Jest to logiczne podejście, które w domyśle ma zapobiegać nieuczciwym „poszkodowanym”, wyzyskującym ubezpieczyciela i zyskujących na tym dużo pieniędzy. Niestety, podejście takie także ugodzić może w ludzi uczciwych, którzy jedynie chcą dostać odszkodowanie po nieszczęśliwym wypadku, w którym doznali dużej szkody.

Pomoc w odszkodowaniach przydaje się właśnie takim ludziom - doradcy i prawnicy mogą skutecznie uwiarygodnić zeznania i dowody poszkodowanego, dzięki czemu ten ma szanse na duże odszkodowanie. Zebranie i przedstawienie dowodów w rzetelny sposób jest znacznie łatwiejsze, gdy wykorzystuje się dobrą pomoc w odszkodowaniach i kiedy całą sprawą po stronie poszkodowanego kieruje właśnie doświadczony doradca z dużą wiedzą prawniczą praktyczną i teoretyczną.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl