Artykuły w kategorii: Ubezpieczenia

131: Ubezpieczenie krótkoterminowe
Ubezpieczenie OC należy do obowiązkowych ubezpieczeń samochodowych i każdy samochód powinien mieć je wykupione. Ubezpieczyciele kuszą coraz to nowymi ofertami, proponują korzystne zniżki i rabaty – naprawdę trudno się zdecydować. Umowa najczęściej zawierana jest na 12 miesięcy.

132: Czy ubezpieczenia dodatkowe w ogóle się przydają?
Nikt nie lubi płacić za coś, czego nie używa. Z tego też względu często rezygnujemy z dodatkowych świadczeń, ciekawych opcji, wychodząc z założenia, że jeśli nie korzystamy, to wyrzucamy pieniądze w błoto. Tak jest również w przypadku dodatkowych ubezpieczeń samochodowych.

133: Kiedy ubezpieczyciel nam odmawia...
Kierowcy zwykle wychwalają produkty, jakość obsługi w różnych firmach i branżach, wreszcie różnego rodzaju usługi. Zwykle jednak jest tak, że poziom wychwalania maleje proporcjonalnie do momentu rzeczywistego zetknięcia się z Biurem Obsługi Klienta. Często na twarzach widać rozczarowanie.

134: Jak czytać OWU?
Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wszelkie umowy przed podpisaniem trzeba przeczytać. Mało kto to jednak robi, wierząc temu, kto nam ją podsuwa. Dopiero w razie problemów okazuje się, że zgodziliśmy się na coś, czego tak naprawdę nie akceptujemy.

135: Czy opłaca się mieć dodatkowe ubezpieczenia samochodowe?
Ubezpieczyciele, podobnie, jak inne branże, kuszą pakietami. Zadowoleni są klienci, bo trochę oszczędzają, ale też główni zainteresowani, bo sprzedają więcej. Czy jednak każdemu kierowcy opłaca się kupić dodatkowe ubezpieczenie AC, assistance, NNW czy też ubezpieczenie szyb?

136: Jak uniknąć pułapki podwójnego OC?
Nikt nie lubi płacić podwójnie, zwłaszcza za coś, za co nie musi. Polskie prawo o ruchu drogowym zakłada, że każdy pojazd włączający się do ruchu drogowego powinien mieć obowiązkowe ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej), które chroni przed konsekwencjami finansowymi w razie wypadku.

137: Zima – jak przygotować auto?
Niektórzy zimy się wręcz dopraszają, znudzeni i znużeni szarością, która utrzymuje się co najmniej od listopada. Warunki na drogach są niezłe – śniegu nie widać, dochodzi więc do mniejszej ilości kolizji. Brak białego krajobrazu może uśpić naszą czujność – zima może przyjść niezauważona.

138: AC – kiedy nie otrzymamy odszkodowania?
Firmy ubezpieczeniowe proponują szereg rozwiązań, które pozwolą nam na ochronę przed odpowiedzialnością finansową, w razie, gdy dojdzie do kolizji. Tym samym, obok podstawowego ubezpieczenia OC, proponowane są pakiety z AC, NNW, czy assistance.

139: Kalkulator OC – co i jak?
Obcowanie z nowoczesnymi technologiami jeszcze nie jest w Polsce aż tak bardzo powszechne. Szczególnie wśród starszego pokolenia panuje przeświadczenie, że maszyna nie zrobi za nas wszystkiego, a już na pewno nie zapłaci za prąd, czy też nie wybierze oferty ubezpieczeniowej.

140: Zwyżki i zniżki ubezpieczeniowe – zmora kierowców
Wielu ludzi wciąż traktuje obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne jako rodzaj podatku, a nie ochronę przed konsekwencjami finansowymi związanymi ze spowodowaniem kolizji. Sytuacja ta sprawia, że wielu kierowców jeździ bez OC, a spora część nich doprowadza do takich zdarzeń.


Strona 14 z 15
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]  
© 2011 Artykulis.pl