Artykuły w kategorii: Ubezpieczenia

101: OC czy AC?
Kierowcy, którzy po raz pierwszy kupują własne cztery kółka stoją przed wyborem nie tylko marki samochodu, ale także rodzajem ubezpieczenia. Często nie zdają sobie sprawy z tego, jakie są różnice pomiędzy OC i AC.

102: Ubezpieczenie komunikacyjne za granicą
Wyjazd samochodem za granicę jest wygodniejszy niż podróż pociągiem, ale wiąże się z pewnymi obowiązkami. Samochód musi być sprawny technicznie oraz posiadać niezbędne ubezpieczenia.

103: Ubezpieczenie komunikacyjne za granicą
Wyjazd samochodem za granicę jest wygodniejszy niż podróż pociągiem, ale wiąże się z pewnymi obowiązkami. Samochód musi być sprawny technicznie oraz posiadać niezbędne ubezpieczenia.

104: Ubezpieczenie na wypadek wakacji
Wyjazd na wakacje ma być przyjemnością, ale trzeba wcześniej pomyśleć o ewentualnych nieprzyjemnych konsekwencjach zdarzeń losowych, na przykład stłuczek samochodowych czy pogryzienia przez zwierzęta.

105: Ubezpieczenie zdrowotne - powszechne czy prywatne?
Ubezpieczenie zdrowotne jest jednym z najważniejszych ubezpieczeń. W Polsce ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowe. Trzeba zauważyć, że istnieją dwa jego rodzaje – ubezpieczenie zdrowotne powszechne oraz ubezpieczenie zdrowotne prywatne.

106: Polowanie na mieszkanie
Wybór własnego gniazdka przypomina bezwzględne polowanie. Na rynku nieruchomości, niemal jak w dżungli, trzeba trzymać się konkretnych reguł, by przetrwać i nie dać się oszukać.

107: Polska służba, niesłużąca zdrowiu
Na 33 badane kraje europejskie, Polska zajęła aż 27. miejsce pod względem jakości usług zdrowotnych. Optymiści zauważą, że są gorsi (całe sześć krajów), zaś realiści złapią się za głowę (ale nie pójdą z tym do lekarza). Ci którzy chcą czuć się bezpieczni, sami muszą zadbać o swoje ubezpieczenie.

108: Jakie dane podajemy w kalkulatorach OC?
Ubezpieczenie OC (czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej) jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Ubezpiecza nas ono od szkód na osobach lub mieniu w przypadku poruszania się pojazdem, wsiadania i wysiadania z pojazdu, rozładunku i załadunku, postoju, zatrzymania, garażowania.

109: Wypowiedzenie umowy OC
Każdy ubezpieczony ma prawo do wypowiedzenia umowy OC. Decydując się jednak na taki krok musi on pamiętać o kilku ważnych kwestiach, by nie być stratnym i móc zawrzeć nową umowę.

110: Jak tanio ubezpieczyć samochód?
Ubezpieczenie OC nie należy do najtańszych. Można jednak znacznie zmniejszyć jego koszty dzięki proponowanym przez towarzystwa ubezpieczeniowe zniżkom.


Strona 11 z 15
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]   [14]   [15]  
© 2011 Artykulis.pl