Artykuły w kategorii: Podatki

1: Jak dostarczyć zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego?
Podatnicy, którzy zebrali już stosowne dokumenty, a następnie przygotowali deklarację PIT 2013 muszą odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno ważne pytanie, zanim będą mogli odetchnąć z ulgą w poczuciu dobrze wypełnionego obowiązku.

2: W jaki sposób przygotowujemy deklarację podatkową?
Podatnicy, którzy przygotowują się do rozliczenia się z US-em zazwyczaj są uspakajani przez ekspertów. Osoby zawodowo zajmujące się prawem podatkowym utrzymują, że już od dawna nie stwarza ono większych powodów do obaw, a choć przepisy ciągle jeszcze należą do dość skomplikowanych, ich interpretacja jest na ogół jednoznaczna.

3: Najniższe wynagrodzenie na 2013 rok w Polsce
Obecna najniższa krajowa wynosi 1600 złotych brutto i jest wynikiem kolejnej corocznej podwyżki tej kwoty w wyniku ustaleń dotyczących płacy minimalnej w naszym kraju.

4: Spadek za granicą a podatek w Polsce
Wiele osób, które otrzymały spadek, nabyły lokal mieszkalny, aukcje, udziały w spółce poza granicami naszego kraju, muszą pamiętać o polskim fiskusie. Osoby mające obywatelstwo polskie lub, których miejscem stałego pobytu jest Polska, muszą rozliczyć podatek z tego tytułu właśnie w Polsce.

5: Jak zajmować się podatkami?
W typowych firmach podatkami zajmują się prawdziwi specjaliści, którzy znają się na swojej pracy i doskonale wiedzą, jak sprawić, żeby firma nie traciła przychodów i nie musiała ponosić dodatkowych kosztów, związanych z opłatami dla państwa.

6: Problem z fakturą zaliczkową
Faktura zaliczkowa jest dokumentem, który jest bardzo rzadko wystawiany. najczęściej sprzedawca wystawia pokwitowanie o wpłacie zaliczki na wewnętrznym dokumencie firmy. Czy dobrze robi?


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl