Wartość pieniądza a chciwość

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: cirgweb

Czytano: 725 razy | Kategoria: Niezależność finansowa | Ilość słów: 347 | Data: Mon, 20 Aug 2012 | 10 komentarzy

Co można kupić za dwa złote? Coraz częściej nic. I wszystko na to wskazuje, że będzie coraz gorzej. Ludzie nie wiedzą skąd bierze się wartość pieniądza. Natomiast chcą go mieć jak najwięcej za jak najmniej pracy.


Narzekamy na rosnące ceny i jednocześnie domagamy się podwyżki płac. A tak naprawdę nie da się zrealizować jednego bez drugiego. Gdy chcesz dostać więcej to musisz dać więcej niż inni. A jeżeli chcesz dostać więcej nie dając więcej to możesz jedynie kraść. Jeżeli zarabiasz więcej pracując mniej i to rozumiesz tzn, że jesteś w stanie zrozumieć dlaczego mężczyźni kochają zołzy, a kobiety bandziorów.
Myślę, że chcąc nauczyć ludzi rozsądnego myślenia trzeba zacząć od podstaw, czyli wychowania dzieci. Nie ma bowiem większej władzy na świecie niż władza rodzicielska, która decyduje o kształcie naszego społeczeństwa. Ale jak wpłynąć na rodziców, którzy przecież są normalnymi ludźmi. Sami ulegają wpływom i mają niestabilne poglądy.

Podstawowa teoria ekonomi bada dokładnie zjawisko inflacji, jednak trzyma się z dala od psychologii opisującej słabości ludzkie. Dzięki czemu możemy solidnie badać sprawy otaczającego nas świata i wyciągać użyteczne wnioski. Jedną z podstawowych teorii jest taka, że ludzie działają racjonalnie. Czyli kupują to co potrzebują i za tyle za ile ich stać. Pomija natomiast ich krótkowzroczność.
Zdaniem wielu ludzi rząd powinien im coś dać. Z tego powodu partie stają się czymś w rodzaju dobrego wujka, który posiadając dobre maniery, wiedzę jak zawiązać krawat śledzik i duży skarbiec składają nam obietnice otrzymania różnych łakoci w zamian za głosy. Pamiętajmy, że największy skarbiec ma dno. Dno kiedyś się pojawi jeżeli będziemy wyciągali więcej niż wkładamy i to kiedyś nastąpi. Naszym zadaniem jest dzisiaj zabezpieczyć przyszłość naszych wnuków, a nie staranie się o pełny brzuch dzisiaj.
Proponuję zapoznać się z zasadami ekonomii, dzięki czemu będzie można dostrzec jak bardzo obecny świat nie rozumie podstawowych zasad powstawania wartości pieniądza oraz jak sami ludzie krzywdzą naszą gospodarkę przez ufanie czczym słowom.

Podpis

Robert Caffe


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl