Artykuły w kategorii: Niezależność finansowa

1: Jak nauczyć dziecko oszczędzania pieniędzy?
W czasach, kiedy nie możemy pozwolić sobie na wszystko, czego byśmy sobie życzyli, szczególnie przydatna jest umiejętność oszczędzania pieniędzy. Dzięki niej możemy zrealizować wakacyjny wyjazd czy zebrać kwotę pozwalającą na zakup samochodu. Tego typu plany i ich urzeczywistnienia powinny obserwować dzieci – dlaczego?

2: Pierwszy fundusz emerytalny
Życie jest prostsze, jeśli mamy odpowiednią ilość pieniędzy. Idealne życie finansowe zakłada, iż stać jest nas na opłacenie rachunków takich jak czynsz i media i że nadal zostaje nam wystarczająco dużo pieniędzy, aby zakupić nie tylko podstawowe artykuły żywnościowe.

3: Chcę uzyskać premię gwarancyjną – jak to zrobić?
W okresie PRL najbardziej popularną formą oszczędzania na wymarzone mieszkanie była książeczka mieszkaniowa. Ludzie z całej polski zakładali takie książeczki masowo. Mimo, że w rzeczywistości były one całkowicie nieudanym projektem, jeśli jesteśmy nadal ich posiadaczami możemy z nich jeszcze skorzystać.

4: Wartość pieniądza a chciwość
Co można kupić za dwa złote? Coraz częściej nic. I wszystko na to wskazuje, że będzie coraz gorzej. Ludzie nie wiedzą skąd bierze się wartość pieniądza. Natomiast chcą go mieć jak najwięcej za jak najmniej pracy.


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl