O zaletach księgowości internetowej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: gosia

Czytano: 694 razy | Kategoria: Księgowość | Ilość słów: 354 | Data: Sat, 19 May 2012 | 24 komentarzy

Własna firma to marzenie wielu ludzi. Jednak nie jest to takie proste, a przynajmniej nie wydaje się takim być. Jednak wiele rzeczy można uprościć, także księgowość, przed którą drży niejeden człowiek interesu.

Księgowość. Dla jednych prawdziwy postrach. Ale nie da się prowadzić biznesu bez księgowości. Jest ona jego nieodłączną częścią. Można zatrudnić wykwalifikowaną księgową bądź księgowego lub zlecić pracę pracownikom biura rachunkowego. Możemy być wtedy spokojni o nasze rachunki, ale na pewno nie o nasz portfel. Takie usługi wiążą się za sporymi kosztami.

Jeśli nie chce się wydawać za dużo pieniędzy lub się ich tyle nie ma, lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z księgowości internetowej. Minusów jest mniej niż plusów. Właściwie jest tylko jeden minus. Powierzając swoją księgowość portalowi księgującemu, przedsiębiorca oficjalnie zajmuje się swoimi rachunkami i to on jest odpowiedzialny za wszelkie błędy. Najlepiej więc wybrać rzetelny portal, który posiada aktualne oprogramowanie i ubezpieczyć się.

Plusów prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów on-line jest natomiast o wiele więcej. Przede wszystkim zaoszczędzone pieniądze. Usługa internetowa jest dużo tańsza niż wypłata dla tradycyjnej księgowej. Poza tym jest to znacznie wygodniejsze. Mamy dostęp do kpir 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, nawet bez wychodzenia z domu. Księgowość internetowa jest uproszczona, tak by mogła z niej korzystać osoba, która na rachunkach nie zna się najlepiej. Działanie portali księgujących jest często intuicyjne. W razie jakichkolwiek problemów merytorycznych bądź technicznych można skontaktować się z pracownikami serwisu. Dodatkowo wszystkie dane podajemy tylko raz. Program sam odnajdzie nasze personalia lub adres urzędu skarbowego. Wszystkie dokumenty są archiwizowane, możemy je przeglądać w każdej chwili lub skopiować na swój komputer. Jednym z największych plusów jest przeliczanie przez program danych i tworzenie gotowych do wydruku deklaracji takich jak PIT-4, PIT-5, PIT-11, VAT-7 czy ZUS DRA. Jest także możliwość skorzystania z programów do faktur.

Księgowość przez internet jest dobrym rozwiązaniem dla mikro i małych firm, zwłaszcza jeśli posiadają one obszerną dokumentację. Biura rachunkowe zwiększają ceny od ilości dokumentów.Podpis

gosia


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl