Księgowość – gdzie do pracy?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: marekkowalski390

Czytano: 779 razy | Kategoria: Księgowość | Ilość słów: 363 | Data: Wed, 23 Jan 2013 | 27 komentarzy

Prestiż zawodu księgowego jest wysoki, duże jest też zapotrzebowanie na usługi księgowe, czemu towarzyszą wysokie płace. Dlatego też sporo osób wybiera się na...

...różne kursy księgowe, studia rachunkowości i bankowości lub do szkół policealnych, gdzie będzie można zdobyć wszystkie niezbędne informacje i praktykę do tego, aby zostać księgowym. Gdzie jednak można pójść po zakończonej edukacji do pracy? Czy ktoś, kto skończył kurs księgowości, ma takie same perspektywy zawodowe jak osoba po studiach magisterskich w tej specjalności? Jeżeli interesuje cię kształcenie w tym właśnie kierunku, sprawdź już teraz, gdzie będzie można znaleźć w nim zatrudnienie.

Szerokie perspektywy

Księgowy ma generalnie bardzo szerokie możliwości zatrudniania i późniejszego rozwoju w swojej branży. Można zarówno zdecydować się na poszukiwanie pracy w przedsiębiorstwach, jak i założyć własną działalność.

W Polsce działa kilka dużych międzynarodowych firm zajmujących się usługami księgowymi. To przede wszystkim koncerny Ernst & Young, KPMG, PricewaterhouseCoopers, które specjalizują się w audytach. Również zatrudniają Mazars & Guerard, Roedl Audit. Można też znaleźć łatwo pracę praktycznie w każdej większej i mniejszej firmie, ponieważ każda z nich musi w końcu zajmować się finansami i rachunkowością, aby funkcjonować.

Praca w międzynarodowym środowisku

Praca w korporacji daje ogólnie dobre możliwości awansu oraz wysokie płace, dodatkowo otrzymuje się najczęściej umowę o pracę, co zapewnia jej wyższe bezpieczeństwo. Nawet kończąc na początek kursy księgowe, można załapać się na dobre stanowisko, niemniej czasami wymagania są oprócz tego szersze, na przykład trzeba umieć posługiwać się bardzo dobrze językami obcymi, znać międzynarodowe zasady księgowości. Najczęściej niestety pracuje się tylko w określonej specjalizacji, nie mogą poznać ogólnych tajników branży. 

Zalety pracy na samodzielnych stanowiskach

Dlatego na początek wiele osób zatrudnia się w mniejszych firmach. Tu też można znaleźć zatrudnienie, kończąc kurs księgowości. W tym przypadku jednak księgowy zajmuje się wszystkimi aspektami związanymi z finansami, więc też może uzyskać szerszą wiedzę, przy tym ciekawe perspektywy rozwoju zawodowego.Podpis

Marek Kowalski


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl