Artykuły w kategorii: Księgowość

1: Czym jest dowód księgowy?
Księgowość nie jest bardzo rozległą dziedziną, niemniej jednak dla pracy w pełni, trzeba znać wszystkie najważniejsze elementy związane z rachunkowością, aby móc wykorzystać je w praktyce. Dlatego też jeżeli chce się pracować w księgowości, nie tylko zwykłe szkolenia księgowość będą potrzebne...

2: Faktury elektroniczne są świetnym rozwiązaniem
Faktury są bardzo popularnym dokumentem. Każda firma wystawia faktury. Mamy wiele rodzajów faktur i jeszcze do niedawna wszystkie rodzaje faktur wystawiane były na papierze.

3: Jakim sposobem stać się obrotną księgową?
Wiele osób stoi teraz przed poważną decyzją w ich życiu - jaki zawód dla siebie wybrać, aby mieć zagwarantowane odpowiednie miejsce pracy? Zwykle ta kwestia może sprawiać bardzo dużo trudności, szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę fakt, że niestety bezrobocie w naszym państwie jest faktycznie znaczące.

4: Księgowość – gdzie do pracy?
Prestiż zawodu księgowego jest wysoki, duże jest też zapotrzebowanie na usługi księgowe, czemu towarzyszą wysokie płace. Dlatego też sporo osób wybiera się na...

5: Ryczałt – ciekawa forma opodatkowania
Obok karty podatkowej ryczałt ewidencjonowany jest uproszczoną formą opodatkowania firm. Wydaje się, że ta forma najbardziej atrakcyjna będzie dla młodych przedsiębiorców, którzy zakładają swoją pierwszą firmę i chcą uprościć „papierkową” robotę.

6: Biuro rachunkowe w Częstochowie i aktualizacja wiadomości
W tekście opisane zostało biuro rachunkowe w Częstochowie oraz możliwości, jakie pojawiły się przed nim po wejściu naszego kraju do Unii Europejskiej.

7: O zaletach księgowości internetowej
Własna firma to marzenie wielu ludzi. Jednak nie jest to takie proste, a przynajmniej nie wydaje się takim być. Jednak wiele rzeczy można uprościć, także księgowość, przed którą drży niejeden człowiek interesu.

8: Wybór biura rachunkowego
Decydując się na otwarcie własnej działalności gospodarczej warto wszystko dobrze i rozważnie przemyśleć. Należy wziąć pod uwagę kwestię odnośnie tego jak zdobyć klientów i ich utrzymać, a także warto skupić się na przepisach, aby nasza firma działała zgodnie z prawem.

9: Księgowanie faktury zaliczkowej
Do prawidłowego rozliczania firmy potrzebna jest wiedza, czasami bardzo duża. Kto się nie orientuje w temacie rachunków i faktur nie powinien się podejmować takiego zadania. Nawet jednoosobowa firma potrafi być bardzo trudna w prowadzeniu księgowości.

10: Wystawianie faktur VAT
Jeszcze nie tak dawno wystawianie faktury papierowej zajmowało kilkanaście minut. Dłużej, jeśli popełniono błąd, bo trzeba było wypisywać fakturę od nowa. A jak jest dzisiaj?


Strona 1 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl