Rynek kredytów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: interface

Czytano: 817 razy | Kategoria: Kredyty | Ilość słów: 331 | Data: Thu, 26 Jun 2014 | 10 komentarzy

W ostatnim czasie warunki przyznawania kredytów w Polsce zostały zaostrzone na skutek zbyt liberalnej polityki banków w poprzednich latach. Jednak nadal cieszą się popularnością.

Każdy szukający atrakcyjnej oferty kredytowania zwraca uwagę na wiele czynników – przede wszystkim na stopień oprocentowania, które różni się w zależności od banku. Warunki stawiane potencjalnym kredytobiorcom są również zróżnicowane – na przykład sama zdolność kredytowa może być oceniona rozmaicie przez różne banki. Jedne uznają nasze dochody za wystarczające do otrzymania kredytu, inne zdecydowanie nam go odmówią.

 Popularność kredytów cały czas rośnie – zarówno wśród podmiotów gospodarczych, jak i w sektorze prywatnym. Popularne są kredyty na prowadzenie działalności gospodarczej, kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości, a także mniejsze kredyty gotówkowe zaciągane na zakup samochodu, sprzętu RTV i AGD, czy sfinansowanie urlopu.

 Spłata kredytu w zależności od kwoty, może być rozłożona na wiele lat, raty mogą być na przykład malejące, istnieje też możliwość szybszej spłaty całości itd. Wszystko to jest uzależnione od podpisanej umowy, potrzeb i oczekiwań klienta.

 Decydując się na kredyt, trzeba zwrócić uwagę na opłaty dodatkowe, związane z wymaganiami kredytowymi, jakie stawia bank kredytobiorcy. Chodzi tu między innymi o konieczność założenia konta, karty kredytowej w danym banku, wykupienia ubezpieczenia na życie itd. Niektóre banki każą sobie jeszcze dodatkowo płacić jednorazową prowizję za uzyskanie kredytu, część banków już z tej dodatkowej opłaty rezygnuje.

 Rynek kredytów gotówkowych podlega ciągłym zmianom i fluktuacjom. To, co obowiązywało jeszcze parę lat temu, dziś może być nieaktualne. Dlatego ubiegając się o kredyt, trzeba zawsze zebrać najświeższe informacje z rynku. W ostatnich latach Polacy bardzo chętnie zaciągali kredyty we frankach szwajcarskich, a obecnie spędzają one sen z powiek walutowym kredytobiorcom. Powód do poważnych zmartwień to wahania kursu franka i niestabilna polska waluta. Wyższość kredytów walutowych na złotowymi została ostatecznie zniwelowana.Podpis


Rating: 5.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl