Różne kredyty na różne potrzeby - jaki kredyt wybrać dla siebie?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: abtarasew

Czytano: 675 razy | Kategoria: Kredyty | Ilość słów: 434 | Data: Fri, 23 Aug 2013 | 10 komentarzy

Kredyty mogą być wykorzystywane do różnych celów. Ich udział zaznacza się najwyraźniej, w przypadku gdy większa ilość gotówki jest nam potrzebna do zakupu odpowiedniego dobra materialnego lub inwestycji. Zatem niezależnie od tego, czy jest to wycieczka zagraniczna, czy inwestycja w mieszkanie - kredyty są po to, aby to sfinansować.

Przyjrzyjmy się zatem rodzajom kredytów, ich właściwościom i możliwościom zaspokojenia potrzeb finansowych konsumenta.

Kredyty gotówkowe krótkoterminowe

Kredyty te są oferowane przez większość banków. Cieszą się wielkim zainteresowaniem jako, że w większości przypadków może je dostać niemal każdy. Zazwyczaj pożyczki i kredyty gotówkowe o niskiej wartości i udzielane na krótki czas są niezabezpieczone i mogą wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Zgodnie z ogólną zasadą, kredytodawcy zazwyczaj wymagają jakiejś formy weryfikacji dochodów a często wystarczy jedynie kserokopia dowodu osobistego. Wniosek o tego typu pożyczki jest zwykle krótki i jest rozpatrywany niemal od ręki. Minusem jest to, że oprocentowanie takich kredytów może być bardzo wysokie. Ich spłata powinna zostać dokonana w maksymalnie najkrótszym okresie czasu, są zatem niekorzystne dla osób poszukujących finansowania dla większych projektów. Kredyty krótkoterminowe są prawdopodobnie najlepszym sposobem uzyskania dodatkowego zastrzyku pieniędzy dla osób spotrzebujących pożyczyć stosunkowo niewielkie kwoty pieniędzy na drobne wydatki.

Karty kredytowe 

Używanie karty kredytowej jest formą zaciągania kredytu do określonego limitu, z możliwością spłaty w późniejszym terminie. Karty kredytowe są szczególnie atrakcyjnym źródłem finansowania dla osób fizycznych,  ponieważ są one akceptowane przez wielu przedsiębiorców, jako forma płatności. Ponadto ich uzyskanie nie jest trudne, a proces oceny kredytowej jest również dość szybki. Zaletą uzyskania karty kredytowej jest możliwość aplikacji online, a także przez telefon. Również z punktu widzenia ich stosowania, karty kredytowe są bardzo elastyczne. Pieniądze mogą być wykorzystywane w każdym potrzebnym momencie na kazdy rodzaj wydatku oczywiście do wysokości wcześniej ustalonego limitu. Pułapką karty kredytowej jest duża prowizja przy pobieraniu gotówki z bankomatów czy też wysokie opłaty roczne i oprocentowanie samego kredytu. Oprocentowanie, że większość firm karty kredytowej opłata zakres nawet do 20% rocznie.

Kredyty hipoteczne

Posiadają zabezpieczenie w postaci hipoteki nieruchomości. Innymi słowy, właściciel domu bierze pożyczkę zabezpieczoną wartością jego domu. Kredyty te są wysokie a czasem nawet bardzo wysokie jeżeli chodzi o ich wartość. Ich zaletą jest możliwość zakupu, wybudowania lub dokończenia prac budowlanych swojego nowego lokum lub innej nieruchomości. Można je spłacać przez kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat obniżając miesięczną ratę kredytu. Takie kredyty pod zastaw, umożliwiają spełnienie marzeń o własnym, nawet najmniejszym lokum. Podpis

Robet Malanowski - redaktor portali finansowych


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl