Czy można połączyć wszystkie kredyty w jeden?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: abtarasew

Czytano: 510 razy | Kategoria: Kredyty | Ilość słów: 491 | Data: Sat, 28 Dec 2013 | 0 komentarzy

Posiadanie kilku kredytów i pożyczek to nie lada problem. Po pierwsze kredyty należy spłacać terminowo. Każdy kredyt ma inny termin spłaty, o którym można łatwo zapomnieć lub go po prostu pomylić z innymi terminami.

Po drugie, spłata kilku rat to niestety ogromny problem finansowy, który bardzo często przytłacza i przerasta kredytobiorców zdecydowanie zmniejszając ich budżet domowy. Gdy pojawiają się pierwsze symptomy trudności ze spłatą pożyczonych pieniędzy, grozi utrata płynności finansowej należy zastanowić się, czy kredyt konsolidacyjny nie będzie najlepszym wyjściem z tej patowej niemal sytuacji.

O kredycie konsolidacyjnym słów kilka

Kredyt konsolidacyjny to po prostu konsolidacja kredytów w jeden. Jest on zdecydowanie wygodniejszy i łatwiejszy w spłacie. Najczęściej taki kredyt jest też o wiele niżej oprocentowany, niż wzięte wcześniej pożyczki, a co za tym idzie ma niższą ratę, na której zależy kredytobiorcy i jest zdecydowanie łatwiejszy do spłacenia. Kredyty konsolidacyjne dzielimy na kredyty hipoteczne i gotówkowe. Te pierwsze zabezpiecza hipoteka, mają długi termin spłaty, niższą ratę, ale są relatywnie drogie, choć ich spłata jest rozłożona nawet na 30 lat. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy natomiast ma krótszy okres spłaty, jest tańszy, ale rata jest wyższa. Jednak jest ona i tak niższa nawet o kilkaset złotych, niż sumujące się raty zaciągniętych pożyczek. Taki kredyt jest też niżej oprocentowany, ale trzeba bankowi zapłacić odpowiednią i to wysoką prowizję, która może nawet sięgać 5% pożyczanej sumy. Kredyt konsolidacyjny jest opłacalny dla osób, które mają po kilka zobowiązań finansowych i trudności z ich spłaceniem.

Korzyści z kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to specyficzny produkt finansowy, który pozwala na wygodne spłacanie comiesięcznych zobowiązań finansowych. Jedna niższa rata i jeden termin płatności w jednej konkretnej instytucji finansowej to poza tym bardzo wygodne rozwiązanie. Jego zalety poznało już wielu kredytobiorców i zaufało temu specyficznemu produktowi finansowemu. Aby zalety kredytu konsolidacyjnego poznać samemu, należy jednak wykazać się odpowiednią zdolnością kredytową. Gdy decydujemy się na skorzystanie z kredytu hipotecznego, musimy posiadać zabezpieczenie w postaci nieruchomości, czyli hipoteki. Porównanie najlepszych ofert konsolidacji kredytów pokazuje, że mając zabezpieczenie w postaci nieruchomości, bank może udzielić wysokiej pożyczki na wiele lat przy jednocześnie bardzo korzystnym oprocentowaniu. Okres finansowania może sięgnąć nawet 30 lat.

Korzyści z konsolidacji kredytów to na pewno zmniejszenie comiesięcznej raty i uzyskanie płynności finansowej, nie trzeba także pamiętać o różnych terminach płatności poszczególnych rat, dodatkowo dochodzi pozyskanie dodatkowych środków, które mogą być wydane na dowolny cel. Ze względu na te zalety, wzrasta wciąż popularność kredytów konsolidacyjnych. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję w sprawie zaciągnięcia zobowiązania konsolidacyjnego, należy dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw, co najbardziej się nam opłaca, a co się w ogóle nie opłaca.



Podpis

Robert Malanowski - redaktor naczelny portali finansowych


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.




© 2011 Artykulis.pl