W co inwestować pieniądze? Zawsze w złoto!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: omega7

Czytano: 715 razy | Kategoria: Inwestowanie | Ilość słów: 371 | Data: Thu, 10 Jan 2013 | 28 komentarzy

Artykuł opisuje w co warto inwestować pieniądze. Dowiesz się z niego w jaki sposób zabezpieczyć swoją inwestycje w złoto. Wszystkie te informacje sprawdzamy w praktyce!

W co inwestować pieniądze? Jeśli bezpiecznie to w złoto! Taka forma lokowania kapitału sprawdza się na całym świecie i to nie od dziś, choć wśród Polaków dopiero od kilku lat zauważa się tak powszechne zainteresowanie złotem inwestycyjnym. Owszem, zawsze lubiliśmy trzymać oszczędności pod postacią złotej biżuterii przekazywanej sobie w rodzinie z pokolenia na pokolenie, ale inwestowanie w sztabki złota czy kupowanie złotych monet bulionowych zainteresowało Polaków na większą skalę rzeczywiście dopiero niedawno.

Jak to wygląda w praktyce?

Mamy oszczędności, które chcemy gdzieś ulokować lub po prostu wolną kwotę, którą przeznaczamy na inwestycję. Jeśli zdecydowaliśmy, że inwestycja (lokata) ma być bezpieczna – kupujemy złoto. Wchodzimy na stronę internetową, za pośrednictwem której można nabyć złoto inwestycyjne. Jest to najczystsze złoto najwyższej próby Au 999,9, sprzedawane pod postacią złotych sztabek lub monet bulionowych. To ważne, aby kupować właśnie takie złoto, ponieważ jest ono zwolnione z podatku VAT. Internetowy sklep ze sztabkami złota i monetami bulionowymi funkcjonuje dokładnie tak samo, jak każdy inny sklep online. Wybiera się produkt, wkłada go do wirtualnego koszyka, wybiera opcje związane z formą zapłaty i dostawy… Gotowe!

Czy to bezpieczne?

Inwestowanie w złoto to jedna z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Inwestowanie w ten drogocenny kruszec stało się dziś wręcz synonimem stabilizacji i bezpieczeństwa. W czasach niepewności i różnego rodzaju zawirowań na rynkach finansowych rezerwy w złocie zapewniają sobie nie tylko banki czy duże koncerny, ale także doświadczeni inwestorzy indywidualni. Warto brać z nich przykład.

Bezpieczeństwo samej transakcji natomiast to przede wszystkim kwestia wyboru wiarygodnego sprzedawcy złota. Najbezpieczniej inwestować pieniądze w złoto kupowane bezpośrednio od producenta, dysponującego własną rafinerią. W Polsce złoto inwestycyjne produkuje Mennica Polska, która prowadzi również sklep internetowy, gdzie można nabyć złote sztabki i monety, nawet z natychmiastową dostawą do domu! Do tego dochodzi jeszcze gwarancja odkupu złota, co czyni zakup w tym źródle wyjątkowo atrakcyjnym.Podpis

Złoty Autor


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl