Jak dywersyfikować inwestycje?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: abtarasew

Czytano: 794 razy | Kategoria: Inwestowanie | Ilość słów: 306 | Data: Sat, 5 Jan 2013 | 29 komentarzy

Dla współczesnego Polaka nie istnieje już granica inwestowania. Platforma Forex umożliwia grę na walutach w rzeczywistości globalnej. Giełda papierów wartościowych udostępnia wiele spółek zaliczanych do kategorii międzynarodowe.

Nawet da się kupić udziały w samorządach, we własnym mieście, co jest niebywałym wyznacznikiem rozwoju finansowego współczesnej Polski. W każdym z tych przypadków występuje jednak ryzyko utraty części lub nawet całości kapitału. 

Jeżeli rośnie niepewność zwiększa się potencjalny zysk. Dla większości społeczeństwa wystarczą na razie najlepsze lokaty bankowe z oprocentowaniem w granicach sześciu procent, a promocyjnym nawet dochodzącym do siedmiu. Niektóre banki wprowadzają limity kwotowe na atrakcyjne oprocentowanie lokat, co nie sprzyja rozwojowi inwestycyjnemu.


Każdy fachowiec w świecie finansów powie, abyś dywersyfikował portfel i próbował różnych opcji. Głównie ranking lokat powinien wskazywać na konkurencyjność pewnych jednostek. Musisz dokonywać szybkich przelewów. Mieć założone konta u brokerów, najlepiej tych najpopularniejszych, krajowych. Pamiętaj, że najlepsze lokaty z podatku rozliczają się w systemach ich zakładania. Natomiast każdy inny zysk kapitałowy musisz uzasadnić na PIT-38, pod koniec kwietnia, rok do roku. Jeżeli masz stratę i tak trzeba powiadomić o niej urząd. Jeżeli nie masz czasu na szerokie analizy, albo finanse to dla Ciebie obce słowo wybierz porównanie lokat i celuj w najwyższe ich oprocentowanie. Postaraj się jedynie utrzymać płynność na wysokim poziomie. Rób wszystko, aby oszczędzić dodatkowo trochę środków oraz dokładać je do puli. 

Inwestor indywidualny musi dbać o to, aby oprocentowanie lokat we wszystkich kategoriach niosło ze sobą jak największy zysk przy minimalnym poziomie podejmowanego ryzyka. Analiza różnych rynków finansowych, strategii sprzyja budowaniu racjonalnego portfela, który jest w stanie zarabiać na siebie stosunkowo więcej, nawet ponosząc na niektórych instrumentach stratę. Wystarczy jedynie regulować wartość inwestycji, dywersyfikować jego strukturę, a tym samym prowadzić swoje finanse optymalnie.

Podpis

Romuald Traugut


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl