Kredyty na budowę domów

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 914 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 352 | Data: Thu, 23 May 2013 | 26 komentarzy

W celu zaspokojenia potrzeb ludności, związanych z budowaniem domów i zakupem działek budowlanych, banki udzielają pomocy kredytowej. Z kredytu bankowego na budowę domu korzystają w pierwszej kolejności osoby które są pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę.

Wysokość kredytu, jaki można uzyskać, wynosi 60 % normatywnych kosztów budowy domu jednorodzinnego. W celu uzyskania kredytu wymagane jest zgromadzenie własnego wkładu w wysokości co najmniej 20% całkowitych kosztów budowy. Za własny wkład uważa się: oszczędności, zakupione materiały budowlane, wartość wykonanych robót budowlanych. Otrzymany kredyt powinien zostać spłacony w ratach kwartalnych w ciągu 30 lat.

Dla osób które budują domy we wsiach, lub w miastach które liczą nie więcej niż 2000 mieszkańców zostały przyznane dodatkowe udogodnienia. Polegają one na przedłużeniu okresu spłat do 45 lat, możliwości uzyskania kredytu na częściowe uzupełnienie wkładów własnych, a także kredytu na zakup działki. Pomoc kredytowa może także zostać przyznana na remont domu jednorodzinnego. Kredyt taki przysługuje osobom, których dochód miesięczny przypadający na 1 członka rodziny nie przekracza 2000 złotych.

kredyt-na-budowe-domu.jpg

Wysokość kredytu, który można otrzymać, wynosi 60 % kosztów remontu. Warunkiem przyznania kredytu na kapitalny remont domu jednorodzinnego jest posiadanie wkładu własnego w wysokości co najmniej 10 % kosztu robót remontowych. Warunek ów nie dotyczy osób , które wykonują remont na podstawie nakazu wydanego przez państwowy nadzór budowlany. Okres spłaty kredytu bankowego, który został przyznany na remont nie może przekraczać 10 lat.

Wnioski o przyznanie kredytu na budowę, lub remont składa się w oddziałach banku. W ten sposób można uzyskać kredyty hipoteczne Poznań to miasto w którym można uzyskać szczegółowe informacje w tych sprawach. Oddziały banków znajdujące się w miastach powiatowych udzielają kredytów rolnikom, ogrodnikom i innym osobom utrzymującym się z pracy na roli.

Z podobnych kredytów mnogą także skorzystać pracownicy terenowi służby rolnej, jak np. agronomowie i zootechnicy. Banki zasadniczo udzielają pożyczek w takiej wysokości, która umożliwia dokończenie budowy. Zaciągnięta pożyczkę spłacić można w półrocznych ratach płatnych na początku kwietnia i października.Podpis

Apgreff - wie, co dobre


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl