Finansowanie w rolnictwie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: janek

Czytano: 490 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 311 | Data: Tue, 9 Apr 2019 | 0 komentarzy

Finanse mają ogromny wpływ na funkcjonowanie każdego gospodarstwa rolnego. Problemem wielu osób jest zbyt mała ilość środków finansowych - to właśnie dlatego nie mogą one zakupić materiałów niezbędnych do produkcji rolnej, nawozów, sprzętów, czy też maszyn.

Warto jednak wiedzieć, że współcześnie dostępnych jest wiele źródeł dofinansowania. Jest to spore wsparcie, z którego szczególnie chętnie korzystają małe gospodarstwa lub początkujący rolnicy.


Kredyt preferencyjny dla rolników


Kredyt rolniczy jest o wiele korzystniejszy niż standardowa pożyczka. Wielkim plusem jest to, że dzięki niemu możemy uniknąć wielu formalności. Warto wspomnieć, że osoby, które nie posiadają stałego źródła dochodu mogą mieć problem podczas weryfikacji banku. Sezonowość jest w rolnictwie normalnym zjawiskiem, co stanowi spore utrudnienie dla pożyczkodawców. Czym różni się kredyt preferencyjny dla rolników od zwykłego kredytu bankowego - http://finanseity.pl/czym-rozni-sie-kredyt-preferencyjny-dla-rolnikow-zwyklego-kredytu-bankowego/? Przede wszystkim jest on dostępny dla niemal każdej osoby posiadającej gospodarstwo rolne - to właśnie ono stanowi zabezpieczenie dla banku na wypadek braku spłaty zadłużenia. Oczywiście można również znaleźć oferty, które nie wymagają zastawu w postaci ziemi, czy też maszyn. Ponadto oprocentowanie kredytu rolniczego jest znacznie korzystniejsze. Wynika to z faktu, że część kosztów finansuje państwo. Plusem jest również elastyczny okres spłaty oraz możliwość dopasowania warunków umowy do własnych potrzeb.

Dofinansowanie z UEDotacje z UE to prosty sposób na to, aby pozyskać gotówką na rozwój gospodarstwa. Znajdziemy wiele rozmaitych programów, jednak musimy pamiętać, że nie każdy z nich będzie dla nas dostępny. Istotne jest to, aby spełniać określone wymogi. Dofinansowanie przyznawane jest na m.in. start w branży rolnej, modernizację lub restrukturyzację gospodarstwa, zakup maszyn i urządzeń. Ważne jest to, aby w wyznaczonym terminie złożyć prawidłowo wypełniony wniosek. Nie można zapomnieć również o komplecie dokumentów i zaświadczeń. Wszystko zależy do zasad danego programu.

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl