Dopisywanie kodów pkd do działalności

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 4040 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 344 | Data: Thu, 18 Oct 2012 | 28 komentarzy

Kiedy ktoś zakłada swoją działalność gospodarczą, to oczywiście wpierw musi określić profil i kierunek działania swojej firmy. Jest to właściwie proste, bo wiadomo, że fryzjerka nie będzie zakładała firmy spawalniczej i odwrotnie.

Ktoś kto chce zacząć prowadzić własny biznes, musi wiedzieć doskonale jakie kody pkd trzeba podać w urzędzie, by móc bez problemu wykonywać swoją pracę. Kody pkd to oznaczenia kierunków działalności, jakie właściciel firmy może wykonywać. Trzeba zapoznać się z oznaczeniami kodów i dowiedzieć się co każdy z nich oznacza. Jest ich tak naprawdę mnóstwo, więc bardzo skrupulatnie trzeba je przeczytać i dopiero potem zastanowić się i dokonać ostatecznego wyboru.

Ważne jest to, że można wpisać do swojej działalności zakładając firmę tak naprawdę dowolną ilość kodów pkd i to nieodpłatnie. Wszak nigdy nie wiadomo o jakie usługi można w przyszłości poszerzyć swoją działalność, a wtedy sprawa z pozwoleniem na jej prowadzenie będzie już załatwiona.


Nie można prowadzić danej działalności jeśli któryś z kodów pkd jakie ma się wpisane do działalności na to nie pozwala. Dlatego na początku, kiedy idzie się rejestrować swoją firmę, warto wybrać te wszystkie kody jakie być może w przyszłości mogą się danemu przedsiębiorcy przydać. Są też osoby, które wypisują wszystkie możliwe lub bardzo dużą część z tych wszystkich możliwych kodów pkd i w ten sposób zabezpieczają się na przyszłość, bez konieczności późniejszego biegania po urzędach i na gwałt dopisywania odpowiedniego kodu pkd , aby móc poszerzyć swoje usługi o jakieś dodatkowe.


Najgorsze w tym wszystkim jest to, że dopisanie kody pkd w późniejszym czasie kosztuje dodatkowo pewną sumę pieniędzy. I to za każdy dopisany kod płaci się oddzielnie, dlatego warto już na początku zakładania swojej działalności wybrać większą ilość kodów pkd. Jak więc widać najbardziej opłacalne dla przedsiębiorcy jest jednorazowe wpisanie wielu kodów w swoją działalność i to jeszcze w momencie, kiedy załatwia się wszystkie formalności związane z zakładaniem firmy.

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl