Czym jest faktura wewnętrzna ?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 901 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 344 | Data: Thu, 18 Oct 2012 | 28 komentarzy

Dla przedsiębiorców, którzy na co dzień wystawiają kilka czy nawet kilkanaście faktur, nie jest problemem wystawienie także tak zwanej faktury wewnętrznej.

Wiele osób nie związanych w ogóle z biznesem nie ma zielonego pojęcia czym jest taka faktura wewnętrzna. Oczywiście można zgadywać, można zastanawiać się nad tym co to takiego jest i  w jakim celu oraz kto może ja w ogóle wystawiać.

Taka wewnętrzna faktura jest niczym innym jak standardowo wypisaną fakturą z tym, że nie posiada ona nazwy odbiorcy. Po prostu nie wystawia się jej na konkretnego kontrahenta, a wypisuje się ja tylko i wyłącznie do celów własnych. Umieszcza się taką wewnętrzną fakturę we własnej dokumentacji i wtedy stanowi ona dowód dokonanej transakcji. Jest to doskonale rozwiązany problem nielegalnych czy może inaczej, nieudokumentowanych transakcji.  


W takiej sytuacji faktury wewnętrzne są naprawdę bardzo pomocne i stanowią niezaprzeczalny dowód na to, że dana sprzedaż czy dana usługa została wykonana i za nią otrzymało się pieniądze. Nie jest to nic nadzwyczajnego, wiec osoby związane z prowadzeniem firmy czy też własnej działalności na pewno wiedzą w jaki sposób wypisywać takie faktury i kiedy w ogóle zachodzi potrzeba wypisywania takiego dokumentu. Dla laików nie jest to ważne i tak naprawdę większość ludzi nie zaprząta sobie tym głowy, bo i nie ma po co tak naprawdę.

Można uznać, ze jeśli ktoś zajmuje się wystawianiem faktur to na pewno poradzi sobie także z taką fakturą wewnętrzną. Nie ma potrzeby dopytywania się o to w jaki sposób ja wypisywać, bo tak jak wspomniano powyżej, jest to standardowa faktura na standardowym druku z tym, że odbiorca faktury jest nie wpisany i to jedyna różnica pomiędzy fakturą wewnętrzną, a fakturą zewnętrzną. Ludzie w biurach rachunkowych i księgowi w firmach na pewno poradzą sobie z tym tematem doskonale. Wielu z nich zna faktury wewnętrzne już od bardzo dawna, dlatego dla nich temat zastanawiania się nad tym czym jest owa faktura zupełnie nie istnieje i jest naprawdę nieistotny.

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl