Czy istnieją darmowe konta firmowe

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: skorpionek

Czytano: 509 razy | Kategoria: Finanse firmowe | Ilość słów: 335 | Data: Fri, 23 Aug 2013 | 10 komentarzy

Z nieznanych mi przyczyn ludzie uważają, że konto firmowe musi być drogie, przelewy płatne, a karta debetowa musi kosztować kilka złotych miesięcznie. W tym artykule postaram się obalić ten mit na przykładzie kilku popularnych rachunków firmowych.

Najlepszym przykładem darmowego konta firmowego jest dbNET Biznes w Deutsche Banku. Zarówno przelewy jak i prowadzenie rachunku są całkowicie bezpłatne. Jedyną prowizją jest opłata za kartę w wysokości 3,50zł miesięcznie ale wystarczy wykonać jedną transakcję kartą miesięcznie, a również ta minimalna opłata nie zostanie pobrana. W czasach gdy nawet karty do kont osobistych są płatne to jest fenomen. Dostajemy za to dodatkowo bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i na świecie oraz możliwość wpłat gotówki w ponad 170 placówkach banku na terenie naszego kraju.

Równie dobrze obrazuje tą sytuację konto firmowe w Idea Banku, które pomimo większego limitu, który trzeba osiągnąć aby nie płacić za kartę (suma transakcji bezgotówkowych musi wynosić minimum 500zł, inaczej pobrane zostanie 4,99) daje jeszcze większe możliwości niż dbNET Biznes. Udostępnia na przykład bezpłatnie aplikację do prowadzenia księgowości i wystawiania faktur, doradztwo podatkowe oraz debet na rachunku nawet do 20000zł.

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku rachunku mBiznes dostępnego w mBanku. Tutaj wprawdzie przelewy są płatne (każdorazowo 1zł) ale w zamian dostajemy bezpłatną obsługę konta, kartę debetową bez opłat przez pierwsze pół roku użytkowania (później 3,50 miesięcznie). Do rachunku mBiznes mamy za to możliwość otwarcia bezpłatnego konta oszczędnościowego mSaver, które pozwala nam oszczędzać na różne sposoby, możemy sobie wybrać opcję, która będzie dla nas najwygodniejsza.

Podsumowując. Przedstawione powyżej przykłady rachunków firmowych są bardzo tanie w utrzymaniu, a niektóre (przy odrobinie chęci) wręcz darmowe. Jest jednak faktem, że jeśli źle dobierzemy bank, w którym ulokujemy firmowe pieniądze to możemy za to słono zapłacić (nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie) dlatego warto poświęcić kilka godzin na przejrzenie ofert aby później nie martwić się wysokimi opłatami.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl