Artykuły w kategorii: Finanse firmowe

1: Finansowanie w rolnictwie
Finanse mają ogromny wpływ na funkcjonowanie każdego gospodarstwa rolnego. Problemem wielu osób jest zbyt mała ilość środków finansowych - to właśnie dlatego nie mogą one zakupić materiałów niezbędnych do produkcji rolnej, nawozów, sprzętów, czy też maszyn.

2: Czy istnieją darmowe konta firmowe
Z nieznanych mi przyczyn ludzie uważają, że konto firmowe musi być drogie, przelewy płatne, a karta debetowa musi kosztować kilka złotych miesięcznie. W tym artykule postaram się obalić ten mit na przykładzie kilku popularnych rachunków firmowych.

3: Kredyty na budowę domów
W celu zaspokojenia potrzeb ludności, związanych z budowaniem domów i zakupem działek budowlanych, banki udzielają pomocy kredytowej. Z kredytu bankowego na budowę domu korzystają w pierwszej kolejności osoby które są pracownikami zatrudnionymi na umowę o pracę.

4: Jak działa spółka cywilna ?
Spółka cywilna jest to twór o którym słyszał chyba każdy człowiek i na pewno większość z nich wie doskonale na czym taki układ polega.Pewnej części ludzi tylko wydaje się, że wiedzą z czym się to je, a ostatnia grupa nie ma tak naprawdę zielonego pojęcia o co w tym wszystkim chodzi.

5: Dopisywanie kodów pkd do działalności
Kiedy ktoś zakłada swoją działalność gospodarczą, to oczywiście wpierw musi określić profil i kierunek działania swojej firmy. Jest to właściwie proste, bo wiadomo, że fryzjerka nie będzie zakładała firmy spawalniczej i odwrotnie.

6: Czym jest faktura wewnętrzna ?
Dla przedsiębiorców, którzy na co dzień wystawiają kilka czy nawet kilkanaście faktur, nie jest problemem wystawienie także tak zwanej faktury wewnętrznej.

7: Oferta ewidencji przychodów
Jeśli jesteśmy zainteresowani ofertą ewidencji przychodów, powinniśmy rozważyć przychody, jako twór, który powinien być rozliczany dokładnie i rzetelnie, a nie - na kolanie. Warto więc zatrudnić prawdziwych profesjonalistów, którzy zajmą się naszą firmą fachowo i szybko.

8: Jak uprościć ksiegowość w firmie?
W toku prowadzenia działalności gospodarczej jedną z najważniejszych kwestii jest prowadzenie księgowości. Warto pomyśleć nad uproszczeniem tego procesu, by nasza firma mogła się prężnie i bezproblemowo rozwijać.


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl