OFE wyniki ma różne

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 762 razy | Kategoria: Budżet domowy | Ilość słów: 357 | Data: Thu, 18 Apr 2013 | 24 komentarzy

Jeżeli zastanawiamy się jak to się dzieje, że w jednym roku nasze OFE wyniki ma naprawdę wspaniałe, a wręcz zachwycające, a w kolejnym leci z tabeli rankingu ostro w dół, to z pewnością powinniśmy wiedzieć, że w dużej mierze zależy to od inwestycji jakie podejmuje.

Wiadomo, że czasami jest tak, że inwestycje okazują się wspaniałym strzałem w dziesiątkę, a innym znowu razem okazuje się, że straciliśmy przez nie ogromne pieniądze. Sprawdzaj co rok OFE wyniki. Nie od dzisiaj wiadomo, że wszystkie otwarte fundusze emerytalne inwestują nasze pieniądze na giełdzie, wszystko to w dobrej wierze i w celu ich pomnożenia, nie mniej czasami dochodzi do pomyłki i okazuje się, że jakieś akcje wcale nie są tak wspaniałe jak pierwotnie się wydawały.

Wtedy właśnie wyniki takiego otwartego funduszu emerytalnego lecą na łeb na szyję, a co się z tym wiąże niestety spada on również w rankingu ogólnym. Ale czasami jest tak, że wystarczy tylko jedna dobra i naprawdę trafiona inwestycja a całą tą porażkę uda się na nowo przekuć w sukces. I właśnie z tego powodu mówi się, że nie powinno się funduszu emerytalnego zmieniać tylko na podstawie jednego kiepskiego roku. Jeżeli taka sytuacja będzie się powtarzała przez dłuższy czas, to powinniśmy go zmienić, ale jednorazowe błędy mogą się zdarzyć każdemu.

Tak jak ten fundusz, któremu właśnie udało się wskoczyć do góry, wcale nie musi się na tym miejscu utrzymywać przez dłuższy czas, może się okazać nawet, że w przeciągu miesiąca czy dwóch zleci o kilka oczek , bo popełni katastrofalny błąd w inwestycjach. Przede wszystkim raje podatkowe to kraje, gdzie systemy podatkowe nie są dla obywateli bardzo niekorzystne. Dzięki odpowiednim uwarunkowaniom raje podatkowe oferują takie instytucje prawne, z którymi obywatel nie traci na rzecz państwa dużej ilości swoich dochodów.


W głównej mierze duże firmy są najbardziej zainteresowane tym, by odpowiednio wykorzystać raje podatkowe, dlatego to one lokalizują swoje siedziby w takich krajach, gdzie funkcjonowanie nie kosztuje zbyt wiele. Z tego typu krajów korzystają między innymi zakłady bukmacherskie, które swoje działalności rejestrują na terenie takich państw, w których nie muszą płacić od zawieranych zakładów podatku. Podpis

Dorota Chojnacka


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl