Konta bankowe dla dzieci

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: abtarasew

Czytano: 884 razy | Kategoria: Budżet domowy | Ilość słów: 395 | Data: Tue, 13 Nov 2012 | 29 komentarzy

Dość dużo mówi się o tym, że każdy dorosły człowiek powinien mieć konto osobiste, jednak nie powinniśmy zapominać, że obecnie także i dzieci mogą uczyć się gospodarować swoimi funduszami za pomocą specjalnych kont dla młodzieży.

Naprawdę warto założyć dziecku konto osobiste w banku – dzięki niemu dziecko nauczy się nie tylko odpowiednio zarządzać pieniędzmi, ale także zyska tak potrzebną obecnie wiedzę na temat obsługi bankomatu, wpłatomatu, płacenia za pomocą karty debetowej i wreszcie dokonywania rozmaitych przelewów internetowych.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem dzieci mogą posiadać konta osobiste już po skończeniu 13-tego roku życia. Oczywiście dziecko w takim wieku wymaga jeszcze stosownej kontroli ze strony opiekunów – nie musimy się jednak martwić, ponieważ konta osobiste dla dzieci otwierane są oczywiście tylko wtedy, gdy zgadza się na to rodzic lub prawny opiekun dziecka. Naturalnie rodzic ma też wgląd we wszystkie operacje finansowe, których dokonuje nastolatek – banki wysyłają do rodziców albo wyciągi elektroniczne albo tradycyjne, dzięki czemu zawsze wiemy, jak nasze dziecko obchodzi się z pieniędzmi. Warto jednak zaznaczyć, że konto osobiste dla dziecka ma wiele innych zalet.

Konta osobiste dla młodzieży to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy np. nasze dziecko wyjeżdża na wakacje. Na pewno zarówno my jak i nasze dzieci będziemy czuć się bezpieczniej, wiedząc, że w razie jakichś nieprzewidzianych wydarzeń, będziemy mogli szybko zasilić finansowo konto osobiste naszego dziecka. 

Warto dodać, że konto młodzieżowe może doskonale pełnić takie same niemalże funkcje jak konto oszczędnościowe. Co prawda środki na nim nie są oprocentowane, jednak konta dla dzieci są przeważnie bezpłatne. W niektórych warunkiem bezpłatnego użytkowania konta przez dziecko jest posiadanie także i przez rodzica rachunku w tej samej instytucji. Przeważnie jednak nie jest to żaden problem, ponieważ zazwyczaj doradzamy dziecku korzystanie z usług banku, który nas w pełni zadowala.

Wracając jeszcze do kwestii oszczędności, jeśli chce w jakiś sposób zabezpieczyć przyszłość naszego dziecko, to mamy do wyboru liczne konta oszczędnościowe i polisy, które możemy po prostu latami regularnie zasilać pewną kwotą. Procent składany sprawi, że zarówno zwykłe konta oszczędnościowe jak i inne produkty tego typu po kilkunastu (przeważnie 18 latach) okażą się na pewno bardzo zyskowne. Oczywiście wybór takiego produktu finansowego nie należy do najłatwiejszych, warto przy tym skorzystać z pomocy profesjonalnego doradcy. Podpis

Robert Malanowski


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl