Emerytura z II filaru jest prosta

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 581 razy | Kategoria: Budżet domowy | Ilość słów: 342 | Data: Thu, 18 Apr 2013 | 22 komentarzy

Jeżeli chcemy, żeby ludzie chętnie i bez narzekania wpłacali na drugi filar, to z pewnością powinniśmy już od najmłodszych lat dokładnie tłumaczyć im na czym to wszystko polega, i jak wiele od tego filaru zależy, jeżeli chodzi o ich przyszłe życie, kiedy już nie będą pracowali zawodowo.

Jeżeli cała ta edukacja będzie przeprowadzana na odpowiednim poziomie, to z pewnością okaże się, że nikt nie będzie się dziwił takiemu systemowi opłat, a więc w momencie, gdy zaczną swoją pierwszą pracę i będą mieli wyszukać najlepszy dla siebie otwarty fundusz emerytalny, to nie będą mieli z tym problemów, bo dla nich wszystko tutaj będzie niezwykle jasne. Dlatego też dla nich emerytura z ii filaru nie tylko będzie czymś naturalnym, zrozumiałym, ale również i całkowicie niezbędnym jeżeli chodzi o funkcjonowanie w starczym wieku.

I jeżeli chcemy naprawdę mieć zadowolonych seniorów, to już dzieciom powinniśmy tłumaczyć jak niesamowicie ważna jest świadomość, o co chodzi w tych świadczeniach emerytalnych, co się na nie składa, od czego one zależą i w jaki sposób są naliczane. Im mniej jest niepewności i wątpliwości, tym z pewnością więcej ludzi będzie zadowolonych z takiego sytemu, zwłaszcza jeżeli będą one pewne, że te pieniądze, które zostaną tam wpłacone są naprawdę ich i że bez względu na to co by się wokół działo, to i tak zawsze je dostaną. Bo emerytura to nie tylko ostatnie wpłaty, ale wszystkie decyzje podejmowane przez całe życie, począwszy od wyboru pracy, a kończąc na wyborze swojego funduszu emerytalnego, któremu powierzymy swoje pieniądze.

Łatwym sposobem uzyskania informacji jest skorzystanie z internetu, w której można znaleźć wykaz firm. Istnieją nawet specjalne serwisy internetowe, które zajmują się tworzeniem baz i udostępniają na stronie wszystkie potrzebne informacje. Zazwyczaj baza firm jest także umieszczana w internecie na stronach, dotyczących gospodarki w danym rejonie kraju czy mieście. Istnieją także specjalne książki, które zbierają w jednym miejscu różne firmy i także podają dane kontaktowe przedsiębiorstwa. Znalezienie odpowiedniej firmy nie powinno więc być problemem, ponieważ w łatwy sposób można znaleźć informacje.Podpis

Dorota Chojnacka


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl