Artykuły w kategorii: Budżet domowy

1: Spełniajmy swoje marzenia
Co wybrać? Zakup roweru na weekendowe przejażdżki czy wypad do egzotycznych krajów? A przecież po wakacjach przydałoby się jeszcze wyremontować mieszkanie... Jak zwykle planów mamy bardzo wiele. Nawet jeśli starcza sił na ich realizację, obawiamy się, że zrujnowalibyśmy w ten sposób domowy budżet.

2: OFE wyniki ma różne
Jeżeli zastanawiamy się jak to się dzieje, że w jednym roku nasze OFE wyniki ma naprawdę wspaniałe, a wręcz zachwycające, a w kolejnym leci z tabeli rankingu ostro w dół, to z pewnością powinniśmy wiedzieć, że w dużej mierze zależy to od inwestycji jakie podejmuje.

3: Emerytura z II filaru jest prosta
Jeżeli chcemy, żeby ludzie chętnie i bez narzekania wpłacali na drugi filar, to z pewnością powinniśmy już od najmłodszych lat dokładnie tłumaczyć im na czym to wszystko polega, i jak wiele od tego filaru zależy, jeżeli chodzi o ich przyszłe życie, kiedy już nie będą pracowali zawodowo.

4: Konta bankowe dla dzieci
Dość dużo mówi się o tym, że każdy dorosły człowiek powinien mieć konto osobiste, jednak nie powinniśmy zapominać, że obecnie także i dzieci mogą uczyć się gospodarować swoimi funduszami za pomocą specjalnych kont dla młodzieży.

5: Które czynniki decydują w głównej mierze o cenie książek?
Rodzice, którzy wysyłali niedawno swoje pociechy do szkoły, zapewne w większości mocno odczuli koszty zakupu podręczników. Reforma hamująca niepokojące zjawisko weszła w fazę projektu. Sprawdźmy dlaczego obecnie nawet edukacja na szczeblu podstawowym wcale nie jest bezpłatna.

6: Jak oszczędzać prąd?
Co jakiś czas słyszy się o akcjach, które mają sprawić, że nasz styl życia będzie bardziej oszczędny. Pod tym pojęciem kryje się oszczędzanie benzyny, dzięki carpoolingowi, oszczędzanie pieniędzy, dzięki zakupom grupowym, wreszcie oszczędzanie prądu. Czy to ostatnie jest w ogóle możliwe?

7: Jak robić zakupy z głową?
Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się szał promocji i wyprzedaży, który da się zauważyć nie tylko w Londynie, czy Nowym Jorku, ale również na polskim gruncie. Czy jednak wszystko, co etykietką „wyprzedaż”, faktycznie kosztuje mniej, niż wcześniej? Jak nie dać się oszukać?


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl