Planujesz modernizację przedsiębiorstwa? Zaciągnij inwestycyjny kredyt dla firm!

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: omega7

Czytano: 388 razy | Kategoria: Bankowość | Ilość słów: 354 | Data: Thu, 30 Jan 2014 | 0 komentarzy

Każdy przedsiębiorca pragnie osiągnąć sukces. Jednak - jak powszechnie wiadomo - nic samo nie przychodzi. Prowadzi do niego ciężka praca, nowe plany, pomysły, a z tym zazwyczaj wiąże się rozbudowa i modernizacja przedsiębiorstwa.

Na każdy rozwój jednak potrzebne są odpowiednie środki finansowe. Nie zawsze dysponujemy wymaganą kwotą, brakuje nam funduszy na sfinalizowanie inwestycji. Dlatego często jedynym rozwiązaniem – które pozwoli zrealizować nasze plany - jest inwestycyjny kredyt dla firm.

Co to jest inwestycyjny kredyt dla firm i na co możemy go przeznaczyć?

Kredyt inwestycyjny z reguły udzielany jest na długi okres spłaty, najczęściej w ratach stałych z malejącą wysokością odsetek. Mogą ubiegać się o niego zarówno osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i wspólnicy spółek cywilnych, przedstawiciele zawodów zaufania publicznego i spółki prawa handlowego. Jest to pewne źródło finansowania, które w pełni zaspokoi szeroki zakres potrzeb inwestycyjnych każdej firmy.

Inwestycyjny kredyt dla firm można przeznaczyć na odtworzenie bądź zakup nowych rzeczowych aktywów trwałych, na budowę, bądź rozbudowę infrastruktury produkcyjnej, handlowej i usługowej. Za otrzymaną pożyczkę można również zakupić koncesje, licencje, znaki towarowe, patenty, a także papiery wartościowe i udziały w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością.

Co należy zrobić, aby otrzymać inwestycyjny kredyt dla firm?

Przede wszystkim należy przedstawić w banku sytuację finansową firmy i udowodnić jej wypłacalność, a także uargumentować odpowiednio zasadność inwestycji, na którą kredyt ma być zaciągniety. Zabezpieczeniem takiego kredytu jest często hipoteka, weksel in blanco, przeniesienie własności czy kaucja i ubezpieczenie kredytu.

Na co zwrócić uwagę zaciągając inwestycyjny kredyt dla firm?

  • Przede wszystkim sprawdźmy oprocentowanie realne kredytu, a także to, czy bank pobiera jakieś dodatkowe opłaty, jak np. prowizje.
  • Dowiedzmy się, czy kredyt może być udzielany długoterminowo czy krótkoterminowo?
  • Jakie jest zabezpieczenie kredytu?
  • Czy możemy wybrać walutę?
  • Czy istnieje indywidualne ustalenie zasady spłaty odsetek?

Inwestycyjny kredyt dla firm to jeden ze sposobów na osiągnięcie sukcesu w biznesie. Skorzystaj więc z pewnego źródła finansowania i zrealizuj nawet najbardziej odważne plany i marzenia.

Sprawdź ofertę kredytu dla firm w Deutsche BankPodpis

Deutsche Bank


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl