Co powinniśmy wiedzieć przez zaciągnięciem kredytu gotówkowego?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: abtarasew

Czytano: 433 razy | Kategoria: Bankowość | Ilość słów: 465 | Data: Fri, 10 Jan 2014 | 0 komentarzy

Dostanie kredytu gotówkowego nie oznacza, że kredytobiorca musi mieć wysokie zarobki. Najważniejsze jest aby dochody były stałe. Pożyczki mogą dostać nawet osoby, których miesięczna pensja nie przekracza tysiąca złotych. Oczywiście, wtedy kwota pożyczki nie będzie duża.

Jeśli chodzi o szybkość przyznawania kredytów gotówkowych, klient może dostać pieniądze nawet w tym samym dniu, w którym złożył wniosek o pożyczkę. Wszystko zależy od tego, jak szybko bank sprawdzi jego zdolność kredytową. Jeżeli klient jest wiarygodną osobą, a jego historia kredytowa nie budzi żadnych zastrzeżeń, to pieniądze mogą pojawić się na koncie klienta banku w przeciągu kilku godzin. Kredytobiorca może również wybrać opcję gotówki do ręki. Wtedy wychodzi z banku z kwota pożyczki w gotówce.

Jakie dokumenty potrzebne nam są jeśli idziemy do banku starać się o pożyczkę? Jeżeli kredytobiorca pracuje na etacie i o kredyt będzie się starał w banku, w którym ma już konto, to potrzebny jest mu tylko dokument w postaci dowodu osobistego. Jeżeli o pożyczkę będzie się starał w innym banku to musi mieć ze sobą zaświadczenie o zarobkach z pieczątką zakładu pracy, w którym pracuje i wyciąg bankowy, który potwierdzi comiesięczne wpływy na konto.

Jeżeli o kredyt gotówkowy stara się emeryt lub rencista to potrzebne mu są odcinki kilku ostanich wpłat na rentę lub emeryturę. Osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą musi wcześniej udać się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i poprosić o zaświadczenie o niezaleganiu z opłatami w tym urzędzie. To samo tyczy się Urzędu Skarbowego. Więcej na temat kredytów gotówkowych dla emerytów znajdziesz klikając tutaj.

Jeśli bank będzie wymagał dodatkowego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia, pamiętajmy, aby zapoznać się z dokumentem, który przedstawia warunki umowy.

Nigdy nie podpisujmy żadnego dokumentu bez zapoznania się z jego zapisami. Umowy pożyczkowe są zazwyczaj dość długie i wymagają od klientów banków cierpliwości i drobiazgowego zapoznana się z każdym zapisem. Warto poświęcić na to więcej niż tylko chwilę. Jeśli to możliwe poprośmy pracownika banku, żeby nam udostępnił warunki umowy i abyśmy się mogli z nimi zapoznać w domu. Wtedy unikniemy nieprzyjemnych skutków podpisania umowy bez uprzedniego zapoznania się z nią.

Pamiętajmy też, że zobowiązanie się do spłacania kredytu gotówkowego to duża odpowiedzialność. Jeśli w trakcie spłacania naszego zobowiązania pojawią się inne problemy finansowe, bank nie będzie nam współczuł. Będziemy musieli, tak jak dotychczas, dalej regularnie wpłacać raty pożyczki. Jeśli zaczniemy się spóźniać, kredyt będzie stawał się coraz droższy ze względu na karne odsetki. Decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego podejmujmy odpowiedzialnie i rozsądnie, tak aby spłacić go jak najszybciej.Podpis

Robert Malanowski - dziennikarz finansowy


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl