Artykuły w kategorii: Bankowość

1: Czym jest i jak funkcjonuje BIK?
Ubiegając się o kredyt, w tle pertraktacji pomiędzy bankiem a klientem będzie stała pewna instytucja, bez której udziału udzielenie kredytu w obecnych czasach jest niemal niewykonalne. Instytucja ta nazywa się Biurem Informacji Kredytowej.

2: Gdzie bezpiecznie ulokować pieniądze?
Awersja do ryzyka podczas inwestycji jest cechą wielu osób posiadających oszczędności, które chcą zainwestować. Niestety na rynku jest niewiele rozwiązań pozwalających na stuprocentowe zabezpieczenie naszego kapitału z możliwością uzyskania wysokiej stopy zwrotu.

3: Czy można skorzystać z lokaty i nie zamrażać środków?
Lokata bankowa jest bardzo popularnym produktem oszczędnościowo inwestycyjnym, ale wiele osób gruntownie zastanawia się przed ulokowaniem na niej pieniędzy, choćby z tego powodu, że produkt ten zawiera sporo ograniczeń.

4: Planujesz modernizację przedsiębiorstwa? Zaciągnij inwestycyjny kredyt dla firm!
Każdy przedsiębiorca pragnie osiągnąć sukces. Jednak - jak powszechnie wiadomo - nic samo nie przychodzi. Prowadzi do niego ciężka praca, nowe plany, pomysły, a z tym zazwyczaj wiąże się rozbudowa i modernizacja przedsiębiorstwa.

5: Co powinniśmy wiedzieć przez zaciągnięciem kredytu gotówkowego?
Dostanie kredytu gotówkowego nie oznacza, że kredytobiorca musi mieć wysokie zarobki. Najważniejsze jest aby dochody były stałe. Pożyczki mogą dostać nawet osoby, których miesięczna pensja nie przekracza tysiąca złotych. Oczywiście, wtedy kwota pożyczki nie będzie duża.

6: Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze lokaty?
Jedną z form inwestycji są lokaty bankowe. Klient powierzając bankowi swój kapitał na określony w umowie czas otrzymuje w zamian odsetki od wysokości zdeponowanej kwoty. Jest to wygodna i jedna z najprostszych i najbezpieczniejszych form lokowania swoich oszczędności. Lokata bankowa daje gwarancję stałego i pewnego zysku.

7: Lokaty bankowe - instrukcja obsługi
Mając oszczędności możemy gospodarować nimi w dowolny sposób. Możemy trzymać je w domu lub powierzyć bankowi. Bank chętnie je przyjmie i zagwarantuje za to określone profity. Lokaty bankowe to efektywna forma oszczędzania. Nie tylko odkładamy nasze pieniądze w bezpieczne miejsce, ale jeszcze pomnażamy je.

8: Koniec banków internetowych
Jeszcze do niedawna banki internetowe takie jak mBank czy Alior Sync zdobywały mnóstwo nowych klientów prezentując coraz to nowe oferty, bonusy i promocje. Ta złota era chyba powoli mija gdyż banki tradycyjne coraz lepiej sobie radzą w walce z sieciowymi konkurentami.

9: O co pytać zakładając lokatę bankową
Przede wszystkim, nie należy bać się pytać. Większość z nas to laicy finansowi, którzy mają prawo nie wiedzieć na czym polega efektywne odkładanie pieniędzy. Przed udaniem się do banku, warto poczytać o lokatach, przejrzeć ranking lokat, sprawdzić co eksperci uważają za najlepsze lokaty i wynotować sobie wszystkie niejasności.

10: Najważniejsze kwestie przy wyborze lokaty
Oszczędzanie jest procesem długotrwałym, jednak gdy zbierze się już pewna suma, wiele osób zastanawia się w jaki sposób najlepiej ją pomnożyć.


Strona 1 z 4
[1]   [2]   [3]   [4]  
© 2011 Artykulis.pl