Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Finanse i ekonomia

11: Brakuje pieniędzy na świętowanie? Weź kredyt!
Wielu Polaków lubi spędzać święta i inne uroczystości rodzinne przy suto zastawionym stole oraz wraz z całą rodziną. Niestety, wspólne świętowanie to dość duży wydatek, dlatego też nie każdego stać na to, aby urządzić większą Wigilię czy też zaprosić wszystkich znajomych oraz rodzinę na huczne urodziny.

12: Sporządzanie rachunku przepływów pieniężnych metodą pośrednią
Przygotowywanie dokumentów nazywanych rachunkami przepływów pieniężnych, które określają między innymi stabilność finansową firmy oraz jej płynność, może odbywać się na kilka różnych sposobów.

13: Skąd brać informacje o walutach?
Miliony cyfr, przeliczników, dynamika, tysiące kantorów stacjonarnych i dziesiątki kantorów internetowych. Wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, zależy od kondycji gospodarki danego kraju, stóp procentowych, okresu, umów międzynarodowych...

14: Nie taka znowu ulga…
Wraz z nadejściem roku 2013 większość z nas została pozbawiona ulgi internetowej, pojawiły się również zmiany w jednej z najbardziej popularnych ulg podatkowych, czyli tej z tytułu wychowania dziecka.

15: Rozliczanie się wspólnie z małżonkiem
Jak wiadomo, zeznanie podatkowe można w określonych warunkach złożyć razem z małżonkiem – w takiej sytuacji wspólne opodatkowanie wiąże się m.in. z wypełnieniem tylko jednego dokumentu PIT.

16: Czym jest lokata progresywna
Banki kuszą swoich klientów lokowaniem oszczędności na różnego rodzaju produktach depozytowych. Jednym z nich jest lokata progresywna, która cieszy się wśród klientów coraz większa popularnością. Na czym polega ta forma oszczędzania i co ją odróżnia od zwykłej lokaty

17: Złoto inwestycyjne, srebro, platyna… i uncja trojańska
Artykuł szczegółowo wyjaśnia co to jest uncja i jak odnosi się ona do handlu złotem. Z treści możemy się dowiedzieć jak ciężka jest uncja i jaka jest historia tej miary.

18: Kalkulator zdolności kredytowej i jego plusy
Staranie się o kredyt (zwłaszcza hipoteczny) może okazać się źródłem dużego stresu. Warto poświęcić nieco czasu na zrozumienie realiów rynku finansowego.

19: Lokaty strukturyzowane szansą na zysk bez ryzyka
Oszczędzanie pieniędzy może odbywać się na wiele sposobów i z pewnością każdy z nas może przedstawić swoją własną listę obejmującą te, które uważa za mniej i bardziej wartościowe.


Strona 2 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl