Artykuły w kategorii: Szkoła i studia

1: Dlaczego wybieramy dany kierunek studiów?
Na rynku funkcjonuje szereg specjalistów. Studia magisterskie dają wiele możliwości rozwoju. Jedne osoby wolą zajęcia humanistyczne, inne zaś ćwiczenia na politechnice. Dlaczego jest takie zróżnicowanie w wyborach?

2: W wielkim mieście
Życie w dużym mieście to marzenie większości młodych ludzi. Wyjazd do takich miast, jak Warszawa, Wrocław czy Kraków to nie lada atrakcja dla każdego, kto wychował się na wsi lub w małym miasteczku.

3: Wyposażenie sal lekcyjnych
Wyposażenie nowoczesnych sal lekcyjnych obecnie zadziwia rodziców. Takie elementy jak mapa ścienna, lektury szkolne na półkach lub wzory matematyczne porozwieszane na ścianach odeszły do przeszłości.

4: Studenckie poszukiwanie mieszkania
Co roku studenci, którzy nie chcą mieszkać w akademikach, spotykają się z tym samym problemem – gdzie zamieszkać. Oczywiście, w wynajętym mieszkaniu. Ale jak go znaleźć?

5: Lokum dla studenta
Maj to czas matur. Już niedługo tegoroczni maturzyści uzyskają wyniki swoich egzaminacyjnych zmagań i wtedy będą mogli aplikować na wybrane kierunki studiów. Kiedy listy będą już wywieszone, każdy szczęśliwiec zacznie się zastanawiać gdzie zamieszkać.

6: Akademik czy stancja?
Koniec liceum – młody człowiek stoi przed bardzo poważnym życiowym wyborem dotyczącym studiów. Przeważnie studiowanie wiąże się z wyprowadzeniem z domu rodzinnego. Kiedy decyzja o przyjęciu na studia jest już pewna, zaczyna się następny problem – gdzie zamieszkać?

7: Czy iPad w szkole zastąpi podręczniki?
Coraz częściej pojawiają się wizje, jak miałyby wyglądać szkoły przyszłości. Jeszcze kilkanaście lat temu wyobrażano sobie, że rok 2012 będzie czasem, kiedy nauka będzie odbywała się za pośrednictwem komputerów. Mimo komputeryzacji szkół, uczniowie wciąż korzystają jednak ze źródeł tradycyjnych.

8: Bezpieczeństwo w szkole
Dzieci to dla rodziców skarb, dlatego każdemu rodzicowi zależy na zapewnieniu swojemu potomkowi maksymalnego bezpieczeństwa. Jednak nie zawsze maluch może być pod kontrolą. Przeważnie urywa się ona w momencie, kiedy dziecko idzie do szkoły.

9: Jakie studia wybrać?
Wielu maturzystów już teraz staje przed dylematem, na jakie studia się zdecydować. Stres jest tym większy, że przed nimi jeszcze jeden bardzo ważny egzamin w życiu – matura. Jak sobie poradzić z wyborem, który zadecyduje być może o przyszłości młodego człowieka? Co wziąć pod uwagę?


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl