Artykuły w kategorii: Poradniki

1: Dekalog nowoczesnego studenta
Okres studiów to czas wzmożonej aktywności psychicznej, a w przypadku weekendów i fizycznej. Ale wszystko i tak sprowadza się do czasu, a raczej jego braku. Warto więc zainwestować nieco środków w kilka gadżetów, które pozwolą nam w wielu wypadkach zaoszczędzić nieco czasu.

2: Jak złapać natchnienie?
Z natchnieniem bywa jak z motylem – przylatuje kiedy chce, a nie zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. Jeśli nie macie czasu czekać i potrzebujecie weny na już – oto kilka sposobów, które pozwolą Wam ją przyszpilić.

3: Jak powstają oryginalne nadruki na koszulkach?
Koszulki z nadrukami są modne i estetyczne. Dzięki nim można wyrazić siebie, podkreślić swój indywidualizm, przekazać jakąś wiadomość. Ale czy ktokolwiek wybierając daną koszulkę zastanawia się jak takie nadruki powstały? Istnieje kilka podstawowych metod umieszczania grafik na ubraniach.

4: Krótka lekcja historii ze szkolnego tornistra
Na korytarzach w polskich podstawówkach od niedawna usłyszeć można nowy dźwięk. Jest to cichy turkot kółek przy plecakach maluchów. Dziś, dzieci nie muszą nosić ich na plecach, ale wzorem walizek mogą je ciągnąć po ziemi za wysuwaną rączkę. Współczesne tornistry dają taką możliwość.

5: Co zrobić, żeby studia dały pracę?
Dewaluacja edukacji wyższej i spadek poziomu oferowanego przez uczelnie sprawia, że w dzisiejszych czasach studia pracy nie dają. Przy wyborze ścieżki edukacji powinniśmy się kierować nie tylko własnymi predyspozycjami, lecz również zmienną sytuacją na rynku pracy oraz możliwościami podjęcia pracy po zakończeniu szkoły.

6: Ergonomia w biurze
Bezpieczeństwo i higiena pracy, w skrócie zwane BHP, to zbiór przepisów i norm, jakich trzymać się musi pracodawca, aby zapewnić swoim podwładnym odpowiednie warunki do pracy.

7: Czy zawsze pogrzeby są tak bardzo smutne?
Zazwyczaj tak się dzieje, ponieważ jest to smutne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Nie jest to może coś co powinno napawać tak ogromnym żalem, ale zazwyczaj tak się dzieje i ludzie naprawdę są pogrążeni w tej pierwszej fazie żalu w naprawdę wielkim smutku.

8: Pomoc w usamodzielnieniu jest niezbędna
Choćbyśmy mieli wiele obowiązków w domu, to z pewnością szybko by się okazało, że tak naprawdę zupełnie samodzielne życie jest czymś zupełnie innym.

9: Opiekun usamodzielnienia jest ważny
Kiedy dziecko wychowuje się w swoim rodzinnym domu, to jest tak, że dziecko stopniowo jest wprowadzone w dorosły świat, a nawet kiedy już się usamodzielni, to i tak zawsze może przyjść do rodziców i rodzeństwa po radę, a dodatkowo również cały czas może liczyć na ich wsparcie psychiczne i duchowe.

10: Kolejny krok w dorosłość
Dzieci wychowując się w domu przy rodzicach i pełnej opiece mają zagwarantowany dobry start w życiu. Często przez kontrolę rodziców, dzieci chcą się szybko usamodzielnić i stać dorosłymi osobami, które będą w pełni odpowiedzialne za swe czyny.


Strona 1 z 2
[1]   [2]  
© 2011 Artykulis.pl