Artykuły w kategorii: Nauki humanistyczne

1: Historia porcelany
Słowa na „p” zdają się mieć tendencję do bycia odkrywanymi powtórnie. Los taki spotkał proch, papier, a na samym końcu porcelanę. Jakie koleje losy sprawiły, że dziś ten niegdyś cenniejszy od srebra materiał jest względnie powszechny?

2: Słynne literackie ogrody
Literatura, zwłaszcza angielska i zwłaszcza ta z XIX wieku, była pełna opisów nadobnych dworków szlachty, z obowiązkowymi wypielęgnowanymi trawnikami i przystrzyżonym żywopłotem. Niektóre z nich były jednak czymś znacznie więcej niż tylko scenerią, czasem stawały się bohaterami na swoich własnych prawach.

3: Dlaczego Hitler przegrał na froncie wschodnim?
Porażka na froncie wschodnim wynikała z kilku przyczyn. Błędów nie ustrzegli się zarówno ani niemieccy dowódcy wojskowi, ani Hitler, Efektem była porażka przekreślająca marzenia fuhrera o zbudowaniu Tysiącletniej Rzeszy.

4: Co po studiach humanistycznych?
Ostatnimi czasu dyskusja na temat systemu edukacji, szczególnie edukacji na poziomie szkół wyższych, staje się coraz bardziej gorąca. Okazuje się, że w Polsce „produkuje się” magistrów, którzy nie mogą odnaleźć się na rynku pracy. Przede wszystkim dotyczy to absolwentów studiów humanistycznych.


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl