Angielski ze słownikiem obrazkowym

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: English4ever.eu

Czytano: 668 razy | Kategoria: Języki obce | Ilość słów: 335 | Data: Wed, 24 Oct 2012 | 24 komentarzy

Jak najłatwiej i najszybciej przyswoić sobie język, którym posługuję się cały świat? Słownik obrazkowy jest często wykorzystywany przez wyznawców teorii, że każdego dnia należy uczyć się po 10 wyrazów i znajomość języka załatwiona.

Oczywiście w odpowiednio długim czasie jest to możliwe do zrobienia. Warte podkreślenia jest to, że ta metoda skutkuje tylko w przypadku osób bardzo zdyscyplinowanych, które każdego dnia są gotowe poświęcić czas na naukę. Wkuwanie od przypadku do przypadku - np. codziennie przez tydzień a potem trzy tygodnie przerwy - nie ma sensu.

Jeśli jednak, ktoś już zdecyduje się na taką formę zgłębiania znajomości angielskiego, może uatrakcyjnić uczenie się, poprzez korzystanie ze słownika obrazkowego. Szczególnie może okazać się on przydatny wzrokowcom, którzy w lot zapamiętują wyrazy skojarzone z fotografią. Przyswajając wiedzę w ten sposób nie ma konieczności werbalizowania tłumaczenia na polski, bo z obrazka od razu wiadomo o co chodzi.

Często słowniki obrazkowe są wykorzystywane przez nauczycieli języka angielskiego, którzy prowadzą zajęcia z małymi dziećmi. Do nich przemawia obraz, kiedy na słowo pisane jest zbyt wcześnie. W przypadku małych pociech w fotosłowniku muszą być bardzo uważnie dobrane obrazy. Np. nie może być zbyt wielu szczegółów. Dlatego dziecięce książeczki tak bardzo różnią się od podręczników dla starszych dzieci, które  są już w stanie przyswoić sobie więcej szczegółów. 

Słowniki obrazkowe mają  swojej ofercie największe na świecie wydawnictwa językowe jak Oxford Press, czy Cambridge i od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów. Także dla dzieci publikacje tego typu zazwyczaj są w ładnej, twardej oprawie, często z gadżetami. Jednak jeśli ktoś nie chce wydawać pieniędzy na takie rzeczy, może poszperać w internecie i na pewno znajdzie coś dla siebie i swojej pociechy. Problem jednak w tym, że większość portali językowych publikuje słowniki obrazkowe z wyrazami łatwymi, które poznajemy zazwyczaj na poziomie podstawowym  czy średnim. Słownictwo trudniejsze i pogrupowane tematycznie można znaleźć na portalu english4ever.eu.Podpis

Tekst pochodzi ze strony http://english4ever.eu


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl