Artykuły w kategorii: Języki obce

1: Słownik niemiecko-polski i nauka języka niemieckiego
Język techniczny, trudny w wymowie, ale przyjemny i przydatny, gdyż już opanujemy jego meandry. Tak w największym skrócie można opisać język niemiecki, który gromadzi w sobie szereg nazw, zwrotów i reguł. Dlaczego ten język otrzymał status technicznego?

2: Co obejmują tłumaczenia techniczne?
Tłumacze oferują całkiem obszerny zakres usług, skupiając się na współpracy zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami. Profesjonalne tłumaczenia szczególnie ważne jest przy dokumentach, gdzie ważne jest zrozumienie zasad.

3: Organizacja międzynarodowych wydarzeń
Jeszcze nie tak dawno, firmy zajmujące się organizacją imprez, nie miały zbyt wygórowanych zadań. Catering, pomoc przy sprzęcie, zorganizowanie i dogranie poszczególnych firm i fachowców. Dziś sytuacja wygląda nieco inaczej.

4: Jak mówi świat
Mówi się, że złoto jest najbardziej uniwersalnym językiem świata. Rzeczywiście, pieniądze potrafią otwierać wiele drzwi, jednak znajomość języka obcego może to znacznie ułatwić.

5: Zakres pracy tłumacza
Nie zawsze to z czym kojarzymy tłumacza to cały zakres jego pracy. Do jego obowiązków w zależności od tego czym się zajmuje należy tłumaczenie ustne oraz pisemne

6: Angielski ze słownikiem obrazkowym
Jak najłatwiej i najszybciej przyswoić sobie język, którym posługuję się cały świat? Słownik obrazkowy jest często wykorzystywany przez wyznawców teorii, że każdego dnia należy uczyć się po 10 wyrazów i znajomość języka załatwiona.

7: Tłumaczenia z języka angielskiego
Nie ma chyba żadnych wątpliwości co do tego, że angielski jest w chwili obecnej praktycznie najpopularniejszym oraz najpowszechniej występującym językiem na całym świecie.

8: Obowiązki tłumacza przysięgłego
Poszukując zatrudnienia jako tłumacz, błyskawicznie zrozumiemy, że w najwyższym stopniu przydatni w branży są tłumacze przysięgli, którzy mają upoważnienie do poświadczania lub uwierzytelniania tłumaczeń sporządzonych samodzielnie czy też przez innych.

9: Jak liczone są tłumaczenia
Dowolne tłumaczenie oceniane jest przez biuro tłumaczeń indywidualnie. Funkcjonuje to w taki sposób, ponieważ przeważająca ilość klientów nie rozumie, że w wypadku przekładu przekazuje się pieniądze za przełożone symbole, a nie za namacalne stronice.

10: Pokaż wszystkim swój perfekcyjny język!
Jeśli na pytanie „ Do you speak English?” nerwowo kręcisz przecząco głową, zobacz co może zaoferować Ci Szkoła Języka Angielskiego BRITISH ENGLISH w Bydgoszczy.


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl