Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Edukacja i nauka

1: Gimnazjum – ważny etap edukacji
Gimnazjum to etap nauki, który pozwala w sposób dynamiczny poszerzać zdobytą na poziomie podstawowym wiedzę. Zadaniem nauczyciela w szkole gimnazjalnej jest zachęcenie uczniów do poszerzania zainteresowań, które w konsekwencji pokierują go na kolejny etap edukacji.

2: Prawo jazdy - niezbędne i konieczne
Drogi w naszym kraju nie należą do bezpiecznych. Po części jest to wina ich kiepskiej jakości, jednak niestety najczęściej winę ponoszą ludzie. Wszyscy słyszeliśmy o nietrzeźwych kierujących, którzy po zabiciu kogoś na drodze ponoszą stosunkowo niewielkie kary.

3: Podział na rodzaje tłumaczeń
Tłumaczenia ustne zazwyczaj są podzielone na 2 główne kategorie: tłumaczenia symultaniczne i konsekutywne. Po za tymi dwoma można jeszcze można wyróżnić tłumaczenia szeptane, prawne – sądowe, marketingowe, środowiskowe, towarzyszące.

4: Ratujmy biblioteki
Lektury szkolne należą do tych książek, po które młodzież sięga niechętnie. Zapoznawanie się z klasyką literatury uczniowie uważają za niepotrzebne, a przede wszystkim, nudne.

5: Systemy liczbowe wybranych krajów
Liczby babilońskie są kombinacjami trzech znaków: jedynki, dziesiątki i setki. Za pomocą takich znaków pisano każdą liczbę, nawet 1000 lub 32. Oprócz tego sposobu posiadali oni także system pozycyjny i układ sześćdziesiątkowy.

6: Boom na programistów - jak zaspokoić deficyt?
Kryzys na rynku pracy dotknął już większość branż, ale z pewnością nie IT. Przedstawiciele tego zawodu mogą przebierać w ofertach i mieć duże oczekiwania finansowe. Pracodawcy biją się o najlepszych, a tych brakuje. W zaspokojeniu deficytu może pomóc nauka programowania od najmłodszych lat.

7: Kursy kierownika wycieczek dla nauczycieli
Wycieczki szkolne to niemal nieodłączny element roku szkolnego oraz życia całej szkoły. Dotyczą one zarówno jednodniowych wyjazdów, na przykład do kina lub teatru, jak i tych wielodniowych, tak zwanych „zielonych szkół”.

8: Inwestycja w swoją karierę – kursy obsługi programów
Nierzadko znalezienie dla siebie dobrej pracy nie jest takie łatwe. Obecnie na rynku pracy panuje duże bezrobocie i rzadko kto od razu znajduje dla siebie satysfakcjonujące stanowisko. Dlatego też aby nie mieć większych problemów z bezrobociem, warto inwestować w samego siebie.

9: Mnemotechniki czyli jak uczyć się szybciej
Mnemotechnik czyli techniki , dzięki którym można znacznie szybciej i skuteczniej zapamiętać szereg informacji znali i praktykowali już starożytni Grecy, a później Rzymianie. Odkryli oni, że by móc uczyć się szybciej nie trzeba mieć specjalnych predyspozycji czy talentu, ważny jest sposób w jaki przyswajana jest wiedza.

10: Po trzydziestce i nie umiesz angielskiego? Idź na kurs!
Nauczanie języka angielskiego do szkół publicznych zostało wprowadzone stosunkowo dawno. W związku z tym starsze pokolenie i osoby zazwyczaj po trzydziestce nie za bardzo znają angielski, chyba że mieli oni na tyle szczęścia, żeby zamiast rosyjskiego albo niemieckiego trafić akurat na szkołę z angielskim.


Strona 1 z 3
[1]   [2]   [3]  
© 2011 Artykulis.pl