Znaczenie lampy biurkowej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 632 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 475 | Data: Wed, 4 Sep 2013 | 10 komentarzy

Kiedyś ludzie zdecydowanie więcej czasu spędzali na otwartej przestrzeni - to jasne. Nastały jednak czasy, w których jesteśmy bardziej zabiegani, ale przede wszystkim są to czasy, w których każdy jest bardziej zapracowany i co warto zaznaczyć, coraz więcej ludzi pracuje przy biurku i robi to gdy zapada noc.


Kiedyś spędzano więcej czasu na otwartym powietrzu i tam też pracowano w zdecydowanie większym stopniu. Taka praca nie wymagała dodatkowego oświetlenia, ponieważ światło dzienne, jakie oferuje nam jedyna i niepowtarzalna firma z branży, czyli niebo, samo w sobie jest niezwykle korzystne. Zawiera mnóstwo cech, wpływających pozytywnie na ludzki organizm, tutaj mowa przede wszystkim o zdrowych oczach, a także dobrym samopoczuciu. Dziś spędzając cały ogrom czasu przy biurku, czy to pracując na komputerze, czy nawet majsterkując amatorsko przy maszynie do szycia, musimy wyposażać się w odpowiednie oświetlenie. W takich sytuacjach, o których mowa, wręcz nieodzownym elementem jest dobra lampa biurkowa.

Dlaczego?

Niestety bardzo często cała sprawa jest przez nas lekceważona, ponieważ uważamy, że w zupełności wystarczy nam dobre oświetlenie sufitowe. Otóż, jeśli tam uważamy jesteśmy w dużym błędzie. Oświetlenie sufitowe może być wystarczające jedynie, kiedy jest zawieszone naprawdę nisko nad samym biurkiem, ale ważne aby wówczas też spełniony warunek dojścia stosunkowo dużej ilości światła dziennego zza okna. Wykluczamy takie sytuacje, ponieważ są trudno osiągalne. Bez dodatkowej lampy biurkowej nasz widzimy zdecydowanie gorzej, gdyż światło nie koncentruje się na punktach, na których skoncentrowany jest nasz wzrok, a co za tym idzie pracujemy zdecydowanie gorzej. W czym jeszcze problem? Nasz wzrok może się także wówczas zdecydowanie bardziej pogorszyć, nie wspominając już o przemęczeniu naszych oczu. Godziny spędzone przy niepoprawnym oświetleniu mogą przynieść nam jedynie kłopoty.

Świeć jak należy

Warto znać kilka podstawowych zasad, które pomogą nam zoptymalizować bezpieczeństwo naszego wzroku podczas wielu godzin spędzanych przy biurku, przy laptopie, gazecie czy książce. Należy pamiętać o tym, że lampa biurkowa powinna się znajdować z lewej strony u osób praworęcznych i odwrotnie u leworęcznych. Lampka powinna się znajdować w miarę swobodnym miejscu, aby zbyt szybko nie przegrzewała się wśród papierów. Jej zbytnie nagrzanie może być dla nas nieco dyskomfortową sytuacją. Dobrze jest korzystać z urządzeń, które posiadają regulowaną głowicę, dzięki czemu zmaksymalizujemy dokładne osiągniecie naszych indywidualnych potrzeb.

Wielu z nas kieruje się także niesłuszną zasadą, że lampa biurkowa jest tak pospolitym narzędziem, że nie będzie pasować do naszego wnętrza. Takie niestylowe urządzenie popsuje cały wystrój w pomieszczeniu. Otóż to kolejny błąd, ponieważ dostępnych modeli na rynku, w tym niezwykle atrakcyjnych pod kątem odpowiedniej wiązki światła, jaka jest nam potrzebna oraz pod kątem dużej atrakcyjności wizualnej jest całe mnóstwo.

Więcej ciekawych tematów czeka na Ciebie pod tym linkiemPodpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl