Wskazówki jak wykonać czyszczenie kostki brukowej wokół naszego domu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: polishbruk

Czytano: 673 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 304 | Data: Thu, 27 Mar 2014 | 0 komentarzy

Czyszczenie kostki brukowej lub granitowej jest zwykle wykonywane za pomocą myjki ciśnieniowej. Maszyny te rozpylają pod wysokim ciśnieniem strumień wody. Są one dostępne w specjalistycznych sklepach czy marketach.

Czyszczenie kostki brukowej myjką ciśnieniową jest zadaniem czasochłonnym i nie koniecznie łatwym. Prace te należy wykonywać z zastosowaniem odpowiednich środków chemicznych, które w dużej mierze pomogą nam w uzyskaniu spodziewanego efektu. Należy również zauważyć, że regularne mycie kostki brukowej z zanieczyszczeń takich jak plamy spowodowane wyciekiem oleju z naszego samochodu, jak również plamy ropopochodne oraz sukcesywne pozbywanie się mchu, który porasta nam kostkę spowoduje przedłużenie żywotności kostki.

Stosowane w naszych domach małe,  a zarazem tańsze wersje myjek ciśnieniowych, przeznaczone są raczej do drobnych prac związanych z umyciem samochodu czy wyczyszczeniem małych powierzchni przy naszym domu. Większe maszyny, przeznaczone są do dużych powierzchni i dodatkowo mogą pracować  w sposób ciągły. Dlatego głównymi użytkownikami takich myjek są firmy, które zazwyczaj profesjonalnie zajmują się różnego rodzaju czyszczeniem. Przy większych powierzchniach czyszczenia, można je również wypożyczyć na jeden dzień w sklepie który świadczy takie usługi. Alternatywnie, można po prostu wynająć lokalną firmę czyszczącą powierzchnie twarde, która zajmie się czyszczeniem kostki brukowej dla Ciebie.

Jeśli ten etap pracy mamy już za sobą, możemy teraz naszą kostkę brukową zaimpregnować. Na już wyczyszczoną kostkę brukową nanosimy impregnat przeznaczony na takie powierzchnie, który zabezpieczy kostkę przed działaniem czynników atmosferycznych, rozlanym olejem czy plamami ropopochodnymi. Istnieje kilka rodzajów impregnatów do kostki brukowej. Dzisiaj popularnym środkiem jest impregnat, który po zastosowaniu daje efekt tzw. „mokrej kostki”. Impregnat nanosimy równomiernie pędzlem, wałkiem ewentualnie metodą oprysku. Dla uzyskania lepszego efektu środek powinno się nanieść dwukrotnie „mokre na mokre”.

 Tak przeprowadzone czyszczenie kostki brukowej oraz jej impregnacja pozwoli na utrzymanie w nienagannym stanie naszego podjazdu przez kilka sezonów.Podpis

Polish Bruk


Rating: 5.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl