Środki do czyszczenia tapicerki meblowej

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 459 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 384 | Data: Tue, 15 Apr 2014 | 0 komentarzy

Zakup własnych mebli wiąże się z dość dużym wydatkiem. Nic dziwnego, że każdy właściciel dokłada wszelkich starań, by meble były w rewelacyjnym stanie, czyste, schludne. Niektórzy więc samodzielnie podejmują się czyścić meble tapicerowane, zakupując odpowiednie środki.

Na szczęście, grupa osób nie znoszących sprzątania, może spać spokojnie. Dla nich działają wszelkiego typu firmy, które zajmują się praniem dywanów, mebli. Stosują najlepsze środki, odpowiednie urządzenia, dzięki czemu sprzątanie jest dużo bardziej efektywne.

Na początku warto zwrócić uwagę na samo dbanie o eksploatowane przedmioty. Przede wszystkim warto odkurzać nie tylko dywany, ale również meble. Dzięki temu kurz nie będzie się wchłaniał w tapicerkę i nie będzie zmieniał jej koloru.


Jak dobrać środki do czyszczenia tapicerki meblowej?

W większości domach znajdują się krzesła tapicerowane. Jeśli znajdują się na nich powłoczki, wystarczy je zdjąć i umieścić w pralce. Oczywiście wcześniej warto zapoznać się z instrukcją, dzięki czemu nie skurczą się i nie zniszczą. Pozostałe elementy tapicerowane, których nie możemy umieścić w pralce, możemy wyczyścić ręcznie. Używając odpowiedniego proszku, pianki, możemy zrobić to nadzwyczaj skutecznie. Taki środek usuwamy odkurzaczem, po czasie wymienionym przez producenta.

Kolejny problem stanowi tapicerka bawełniana. Tutaj również powinniśmy stosować odkurzanie a następnie odpowiedni środek czyszczący. Po godzinie zbieramy pozostałą część środka czyszczącego białą ściereczką. W przypadku tapicerki musimy uważać, by nie zamoczyć wypełnienia krzesła.

Jeśli jesteśmy posiadaczami tapicerek z aksamitu, powinniśmy czyścić go wyjątkowo delikatnie. Zgodnie z kierunkiem ułożenia włosa, odpowiednim roztworem. PO zakończeniu czyszczenia należy wyczesać włosie odpowiednio i ostrożnie.

Jak widzimy jest wiele sposobów na samodzielne czyszczenie mebli. Odpowiednie środki znajdziemy zarówno w dobrych sklepach meblowych, jak i sklepach z typowymi artykułami do czyszczenia. Również branże internetowe oferują bardzo ciekawe środki do czyszczenia. Są one skuteczne, bezpieczne a przy tym niedrogie. Idealnie nadają się do czyszczenia różnego typu tapicerek.

Przed pierwszorazowym czyszczeniem dobrze jest poczytać instrukcję, poznać parametry stosowanych specyfików. W sklepach pracują fachowcy, którzy będą nam w stanie podpowiedzieć, jaki środek i do jakiej tapicerki. W ten sposób dość szybko i skutecznie uda nam się wyczyścić tapicerkę. I bez zbędne pracy. Dobry sklep znajdziemy nie tylko w sieci, stacjonarnie też. Wystarczy się zorientować w branży, popytać znajomych.

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl