Rodzaje ogrodzeń

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: E.P.

Czytano: 642 razy | Kategoria: Dom i Ogród | Ilość słów: 305 | Data: Thu, 5 Jun 2014 | 0 komentarzy

Ogrodzenia na stałe wpisały się w nasz krajobraz i stanowią ważny element otoczenia domu. Mają nie tylko chronić nas przed wizytami nieproszonych gości, ale pełnią również funkcję ozdobną. Widoczne z ulicy, mijane przez przechodniów, stają się niejako naszą wizytówką.

Coraz częściej na postawienie płotu decydujemy się zaraz po wykopaniu fundamentów. W taki sposób zaznaczamy granice swojej posesji, chroniąc jednocześnie materiały, które już się na niej znajdują. Warto zabezpieczyć w taki sposób plac budowy, szczególnie jeżeli znajduje się on z dala od istniejących już zabudowań i może być łatwym łupem dla złodziei.

 

Jakie ogrodzenie wybrać?

 

Często na etapie budowy domu nie mamy jeszcze pełnej koncepcji zagospodarowania terenu i trudno nam zdecydować się na konkretne ogrodzenie. Warto pamiętać, płot powinien stanowić integralną część naszego domu i pasować do otoczenia. Jeżeli mamy wątpliwości, to na czas budowy możemy ogrodzić teren metalową siatką – jest to rozwiązanie najtańsze i najprostsze. Przez taką siatkę łatwo się jednak przedostać, dlatego powinna być stosowania tylko doraźnie. Możemy zamontować ją sami, nie ma potrzeby zatrudniania do tego fachowców. Siatkę możemy kupić w markecie, a następnie zamocować ją do wkopanych w ziemię słupków.

 

Rodzaje ogrodzeń

 

Dużą popularnością cieszą się ogrodzenia betonowe, które same w sobie nie są zbyt estetyczne. Zdecydowanie lepiej prezentują się w połączeniu z innymi materiałami, na przykład drewnem. Są one bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, trudno je sforsować. Należy jednak pamiętać, że istnieje cienka granica pomiędzy ogrodzeniem domu, a zupełnym odgrodzeniem się wysokim murem od otoczenia. Coraz chętniej wybieramy również płoty wykonane z cegły licówki lub klinkierowej. W połączeniu z metalem lub drewnem tworzą bardzo ciekawy duet. Cegła dostępna jest w różnych kolorach, dlatego bez problemu dopasujemy ją do otoczenia. Klinkier charakteryzuje się właściwościami mrozoodpornymi, dlatego dobrze sprawdza się jako materiał na ogrodzenie.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl