Wykańczanie pokoi na poddaszu - co warto wiedzieć?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 2449 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 316 | Data: Mon, 2 Sep 2013 | 470 komentarzy

Poddasze w każdym mieszkaniu i domu to duże wyzwanie dla dekoratora wnętrz - szczególnie tego amatorskiego, przygotowującego mieszkanie dla siebie i swojej rodziny.

 


Warto przygotować się na specjalne wymagania co do pokoi znajdujących się na tym piętrze - warto bowiem pamiętać o wielu różnych czynnikach. Wykończenie poddasza wymaga zastosowania specjalnej izolacji cieplnej, odgradzającej od dachu, a także wielu specjalnych zabiegów, dotyczących samego wyposażenia pomieszczeń.

Izolacja

W przypadku izolacji na poddaszu główne znaczenie ma wełna mineralna, która pozwala skutecznie stworzyć izolację cieplną nad sufitem. Odgrodzenie od samego dachu i strychu jest bardzo istotne, gdyż są to główne przyczyny wychłodzenia pomieszczeń w górnej części budynku. Ważnym elementem poza izolacją jest też ogrzewanie - szczególnie jeśli chodzi o tradycyjne typy ogrzewania jak piec czy kominek na drewno albo węgiel. W przypadku takich rozwiązań warto zadbać o odpowiednie pompy powietrzne i kanały cieplne.

Zastosowanie

Samo poddasze posiada główny profil zastosowania w każdym domu - warto wziąć go pod uwagę przy wykańczaniu tamtejszych pomieszczeń. Jeśli poddasze przeznaczone jest na cele inne niż mieszkalne, warto zadbać o dostosowanie go do przyszłych zadań wykonywanych w tym miejscu. W wielu przypadkach poddasze ma charakter roboczy lub pełni pośrednio rolę strychu. W takim przypadku nie warto stosować w tym miejscu drogich dekoracji, a szczególnie - dekoracji dodatkowych w postaci obrazów i drobiazgów. Wystarczy solidne pomalowanie ścian i stworzenie wytrzymałej, niekoniecznie ładnej podłogi.

Dekoracje na poddaszu mieszkalnym

W przypadku natomiast poddasza typowo mieszkalnego, nie można zapomnieć o dokładnym i stylowym udekorowaniu tej części mieszkania. Warto zadbać nie tylko o odpowiednie pokrycie ścian dobrą farbą albo fototapetami, ale także o zastosowanie wysokiej jakości podłóg. W wielu przypadkach sprawdzą się takie same rozwiązania, jak w normalnej części mieszkania - parkiety i dywany, jednak w każdym przypadku warto dokładnie przeanalizować wymagania i dopasować aranżację do nich.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl