Wybór podłogi do domu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 653 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 339 | Data: Sun, 22 Sep 2013 | 10 komentarzy

W kwestii podłóg do domu mamy naprawdę ogromny wybór. Z jednej strony jest to rzecz pozytywna, ponieważ bez problemu znajdziemy podłogę idealną dla siebie, która wpasuje się w styl naszego mieszkania.

Jednak z drugiej strony okazuje się, że tak szeroka oferta może przysporzyć kłopotów z wyborem, ponieważ nie będziemy ostatecznie wiedzieli, na co chcemy się zdecydować. Tak więc aby ułatwić sobie proces wyboru podłogi, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

 

Pierwsze z nich i podstawowe – do jakiego pomieszczenia przeznaczona będzie dana podłoga? W miejscach narażonych na wilgoć takich jak łazienka czy kuchnia powinniśmy położyć podłogę na przykład z kafelek, a zrezygnować z podłóg drewnianych, które mają słabą odporność na wodę i mogą się pod jej wpływem zniekształcać.

 

Tak więc określenie pomieszczenia w niewielki sposób zawęzi nasz wybór i będziemy mogli wyeliminować kilka rodzajów podłóg. Kolejnym pytaniem jest to, jaki styl chcemy aby panował w danym pomieszczeniu. Przykładowo do pomieszczeń w stylu nowoczesnym najlepiej nadadzą się podłogi drewniane czy też z kamienia. We wnętrzach tradycyjnych również możemy zdecydować się na podłogi drewniane, jednak w tym przypadku ich wygląd będzie nieco inny. Możemy również zdecydować się na pokrycie podłogi wykładziną dywanową. Istotne kwestie to także budżet, jaki możemy przeznaczyć na wykonanie podłogi oraz sposób montażu.

 

Położenie niektórych rodzajów podłóg wymaga o wiele większego nakładu pracy niż innych. Najbardziej popularne w polskich domach są podłogi drewniane. Zapewniają one bardzo naturalny wygląd i posiadają wysokie walory estetyczne. Ten rodzaj podłóg jest niezwykle uniwersalny – jak już zostało wspomniane sprawdzą się świetnie zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i bardziej tradycyjnych. Jedyną ich wadą jest brak możliwości położenia ich na przykład w łazience. Jednak jeśli konieczne chcemy pokryć podłogę łazienkową takim materiałem, możemy zdecydować się na deski wykonane ze specjalnych rodzajów drewna, są one jednak droższe.

 

Dobierz oświetlenie do podłogi - zajrzyj w to miejsce!Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl