Wybieramy wannę

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: b.zalew

Czytano: 451 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 357 | Data: Thu, 16 Oct 2014 | 0 komentarzy

Posiadanie wanny i prysznica to prawdziwy luksus. W razie potrzeby możemy wziąć szybki prysznic, a gdy przyjdzie nam na to ochota możemy również pozwolić sobie na długą i odprężającą kąpiel. Możemy wybierać spośród kilku typów wanien i dostosować najlepszą dla naszych potrzeb.

Na to na jaką wannę się zdecydujemy ma w dużej mierze wpływ metraż oraz układ naszej łazienki. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią, możemy wybrać nawet na brodzikowannę, która będzie tak naprawdę jej namiastką. Przy wyborze tej konkretnej, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wanna została wykonana. Na rynku dostępne są wanny akrylowe, stalowe oraz żeliwne.

Wanny akrylowe są obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań. To tak naprawdę spośród tych wanien możemy najłatwiej wybrać jakiś model pasujący do niewielkiej łazienki, ponieważ dostępne są w najróżniejszych kształtach i rozmiarach. Wanny wykonane z akrylu są ciepłe w dotyku i dość długo trzymają ciepło. Ponadto są łatwe w utrzymaniu – nie powstają na nich zacieki, a usunięcie z nich brudu nie przysparza zbyt wielu problemów. Minusem tego rodzaju wanien jest na pewno niska odporność na uszkodzenia – na ich powierzchni łatwo powstają zadrapania.

Wanny stalowe, nazywane również emaliowanymi, są dosyć tanim rozwiązaniem. Emalia, którą powierzchnia wanny jest pokryta, dobrze zabezpiecza przed uszkodzeniami. Niewątpliwym minusem tego rodzaju wanien jest fakt, że ich napełnianie wiąże się z dość uciążliwym hałasem jaki wydaje woda uderzająca o powierzchnię wanny. Ponadto woda stygnie w takiej wannie stosunkowo szybko.

Trzecim rodzajem wanien dostępnych na rynku są wanny żeliwne. To zazwyczaj sporych rozmiarów i bardzo ciężkie wanny. Ich minusem jest długi czas jaki jest konieczny do nagrzania wanny, oraz nieprzyjemne odczucie jakie towarzyszy nam podczas wchodzenia do nie nagrzanej jeszcze wanny. Za to jak taka wanna już się nagrzeje, to bardzo długo trzyma ciepło. Są one raczej dostępne w ograniczonej ilości rozmiarów, kształtów i kolorów.

Wiedząc jakie wady i zalety posiadają poszczególne rodzaje wanien, możemy łatwiej wybrać produkt, który będzie nam służył przez wiele lat. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem są wanny akrylowe i faktycznie posiadają najwięcej zalet oraz decydując się na wannę akrylową, będziemy mieli najwięcej możliwości aranżacyjnych.Podpis

Więcej informacji o wodzie lecącej z wysokości znajdziemy pod tym linkiem.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl