Wnętrza zachwycające kolorem

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 576 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 327 | Data: Mon, 30 Sep 2013 | 10 komentarzy

Jakie barwy sprawdzają się w domu? Zdaniem dekoratorów i architektów wnętrz praktycznie wszystkie. Zatem klienci mogą wybierać i przebierać w zależności od swoich preferencji i gustów.

Należy jednak pamiętać, że pewne kolory pasują lepiej do konkretnych pomieszczeń, poza tym niektóre z nich można łączyć bardziej swobodnie od innych.

arwy mają także swoje funkcje i znaczenia, o czym także warto pamiętać. W ostatnich sezonach szczególnie modne są odcienie pastelowe. Sprawdzają się one praktycznie w każdej części domu, można je dosyć swobodnie łączyć z innymi. W przypadku takiego wyboru dobrze jednak pamiętać o przełamaniu monotonii.

Gdy ściany są w stonowanych kolorach można dobrać meble w bardziej żywych odcieniach lub postawić na kilka niewielkich, acz wyraźnych dodatków. Może to być wazon, figurka przywieziona z wakacji, ramka na zdjęcia czy niewielki dywanik. Ważne aby odznaczały się od tła. Ciekawy efekt dają także modne ostatnio fototapety. Ich szeroki wybór pozwala na dopasowanie do konkretnego pomieszczenia zarówno pod względem kolorów, jak również motywów.

W związku z popularnością stylu nowoczesnego i minimalizmu w dekorowaniu wnętrz wielu projektantów poleca kolor biały jako dominujący. Jest on stosowany na ścianach, jak również w wielu kolekcjach mebli. Biel pozwala na zbudowanie wrażenia świeżego i nowoczesnego wnętrza, szczególnie gdy połączy się ją ze srebrem i metalowymi wykończeniami. Ta barwa również wymaga jednak pewnego ożywienia, najlepiej w postaci dodatków.

Jednym z kolorów, na który dekoratorzy radzą uważać, jest czerń. To prawda, że kojarzy się z elegancją, ale łatwo z nią przesadzić. Jest to jedna z barw, które lepiej stosować z umiarem. Wracając jednak do przeznaczenia kolorów można nadmienić, że w kuchni sprawdzą się te zimne, jak chociażby niebieski, ponieważ zachęcają do aktywności. Zielony jest dobry rozwiązaniem w salonie, gdyż uspokaja. W jadalni apetyt na potrawy zwiększy czerwień, natomiast w sypialni sprawdzą się wspomniane już kolory pastelowe.

Szukasz inspiracji, zajrzyj tu.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl