Włączniki dotykowe czy klasyczne?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: wSeo24

Czytano: 677 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 327 | Data: Tue, 11 Mar 2014 | 0 komentarzy

W czasach kiedy futurystyczny design dotyka każdej dziedziny życia, nie można się dziwić, że gniazda i włączniki nie występują już tylko w wersji klawiszowej, ale można kupić w wersjach z bardzo ekskluzywnych materiałów takich jak drewno czy skóra.

Coraz częściej w mieszkaniach zamiast klasycznych białych klawiszy spotyka się łączniki o różnych wzorach wykonanych z różnych materiałów. Są w sklepach dostępne włączniki przeźroczyste, pod które można podłożyć swoją dowolną fotografię. Czasami łączniki wyposażone są w podświetlenie, które umożliwia odnalezienie przycisku w ciemności a dodatkowo upiększa bryłę przycisku. Włączniki mogą posiadać różnego rodzaju zdobienia, które nadają im oryginalny wygląd lub też odwrotnie - ukrywają ich obecność, poprzez kolorystyczne dopasowanie do barw i wzorów wystroju.


Przy włącznikach z podświetlonym klawiszem należy jednak pamiętać o tym, że przy źródłach światła typu LED i świetlówkach energooszczędnych może pojawić się efekt migotania żarówki przy wyłączonym oświetleniu. Powoduje to minimalne napięcie jakie przechodzi przez diodę podświetlającą przycisk. Zaleca się w takim wypadku kondensator w puszcze za klawiszem lub przy źródle światła.


Dla bardziej wyrafinowanej grupy konsumentów, producenci produkują włączniki metalowe lub szklane, które świetnie wpasowują się w nowoczesne wnętrza, pełne obecnie różnego rodzaju szklanych i metalowych elementów. Klawisze we włącznikach szklanych zazwyczaj są zastąpione przez dotykowe sensory. Włączniki dotykowe poza tym, że niesamowicie nietypowo wyglądają, wyjątkowo łatwo dają się czyścić, dzięki temu, że ich budowa (tafla szkła) wymusza brak jakichkolwiek zakamarków. Większość producentów oprócz designu produktów dba również o wygodę klienta wprowadzając na rynek włączniki wyposażone w moduły, dzięki którym światło można włączyć, wyłączyć lub ściemnić za pomocą dowolnego pilota, bez ruszania się z kanapy. Producenci do wielu serii osprzętu elektrycznego tworzą osprzęt premium np. czujniki ruchu, radia podtynkowe, sterowniki temperatury czy czujniki gazu i tlenku węgla. Wszystko aby konsument mógł zrealizować wszystkie wymyślone funkcje.


Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl