W jesienne dni skupmy się na domowych pracach

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: pafnucy

Czytano: 452 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 378 | Data: Mon, 10 Nov 2014 | 0 komentarzy

Kończące się lato to dla wielu osób bardzo smutna wiadomość. Nieuchronność zbliżającej się zimy i pogarszająca się pogoda to potwierdzenie, że po raz kolejny musimy się zmierzyć z okresem jesienno-zimowym.

Są co prawda, osoby, które cieszą się na ten czas, ponieważ uprawiają sporty zimowe, więc będzie czas na zimowe szaleństwo. Większość jednak będzie tęsknić za latem, za zupełną beztroską, za piknikami, za słońcem i za weekendowymi wyjazdami.

 

Nic jednak straconego. Podczas, gdy w sezonie letnim jest czas na zabawę i spędzanie czasu na świeżym powietrzu, tak w zimniejsze porze roku możemy zrobić to, na co w lato nie starczało nam czasu – na zajęcie się swoim mieszkaniem. Oczywiście, w lato też mogliśmy to robić, lecz szkoda nam było czasu, promieni słońca, z ciężkim sercem spędzalibyśmy kolejne godziny na sprzątaniu, kiedy na dworze tak pięknie. Gdy zaś przychodzi jesień możemy w końcu zrobić generalne sprzątanie naszego mieszkania. To, co planowaliśmy w czerwcu, a nie zrobiliśmy przez kolejne miesiące, zaczniemy robić we wrześniu.

 

Podobnie, jak w przyrodzie, gdy lato jest szczytem sezonu, a jesień przygotowaniem do zimy, tak samo i my, pełnię sezonu mamy za sobą, teraz przyszedł czas na jesienne porządki. Dzień już coraz krótszy, więc nie istnieje dylemat, czy zostać w domu, czy może gdzieś pójść. Teraz, gdy ciemność przychodzi bardzo szybko, a dzień się skraca nie pozostaje nic innego, jak poświęcić się pracy w domu. W zależności od tego, czy mieszkamy w małym osiedlowym mieszkaniu czy może w dużym domu z ogrodem, zawsze znajdzie się wiele zajęć, którym warto poświęcić czas właśnie w tym okresie.

 

To czas, gdy niezbędnym jest przeprowadzenie przeglądu sprzętów, które używaliśmy w sezonie letnim. A więc powinniśmy zabezpieczyć na przykład grill i wyczyścić kosiarkę do trawy. Jeśli tego nie zrobimy to w sezonie wiosennym może nas spotkać niemiłe rozczarowanie – sprzęt nienadający się do użycia. Niezbędnym jest więc, aby przeznaczyć trochę czasu na prace porządkowe i naprawcze. Na pewno wyjdzie to z korzyścią dla nas samych. I gdy tak wszystkim się zajmiemy, gdy zobaczymy, ile jest do zrobienia, wtedy te jesienne dni mina szybciej.

 Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl