Na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 854 razy | Kategoria: Remont i wykończenie wnętrz | Ilość słów: 398 | Data: Thu, 27 Nov 2014 | 0 komentarzy

Wybierając kabinę prysznicową, powinniśmy dostosować ją przede wszystkim do predyspozycji naszego pomieszczenia łazienkowego, jak również komfortu oraz bezpieczeństwa użytkowego. Co należy mieć na uwadze, aby być zadowolonym z zakupu? Podpowiadamy.

Odpowiednie miejsce
Na samym wstępie naszym zadaniem jest ustalenie miejsca, w którym ma się znaleźć w naszej łazience kabina prysznicowa. Jest to o tyle ważne, że determinuje właściwe wymiary urządzenia oraz jego rodzaj. Tutaj możemy mówić o kabinach narożnikowych, które zajmują najmniej przestrzeni, a także o kabinach przyściennych, w których ścianę tworzy wyłącznie jeden z boków. Możemy zdecydować się też na wybór kabiny wnękowej, wolnostojącej lub typu walk-in.


Kształt
Jeśli postawimy na jeden z konkretnych rodzajów kabiny, warto jest się przyjrzeć dostępnym kształtom. Zdecydowanie najwięcej możliwości na tym polu dają nam urządzenia narożnikowe, które mogą być okrągłe, owalne, kwadratowe, prostokątne czy też pięciokątne. Znacznie mniejszy wybór mamy już w przypadku kabin przyściennych, które mogą być jedynie okrągłe bądź też półokrągłe.

Wykonanie
Tutaj powinniśmy zadecydować przede wszystkim o materiale, z jakiego zostały wykonane ścianki kabiny. Do wyboru mamy trwałe, acz droższe szkło lub jego tańszą, ale mniej wytrzymałą alternatywę w postaci akrylu. Samo wykończenie może być natomiast matowe lub barwione. Na rynku dostępne są też modele ze specjalnymi nadrukami.

Drzwi
Drzwiczki mogą być skrzydłowe, suwane, wahadłowe, harmonijkowe lub typu walk-in. Kupując kabinę prysznicową, warto jest zwrócić szczególną uwagę na komfort ich otwierania oraz element jezdny. Kółka, za pośrednictwem których drzwiczki poruszają się po prowadnicach podczas otwierania i zamykania to bowiem jedne z najbardziej wadliwych elementów. Ważna jest też pełna szczelność oraz sprawne i dokładne stykanie się dwóch skrzydeł.

Panel
Od tego elementu w dużej mierze zależy komfort użytkowania każdej kabiny prysznicowej. Panel daje nam bowiem najwięcej możliwości. Wybierając kabinę pod tym względem, warto zwrócić uwagę na wszelkie dostępne funkcje. Wśród tych możemy wymienić chociażby deszczownicę, generator pary, zegar z alarmem, bluetooth, a nawet wejście AUX. Może on posiadać też wygodne siedzisko, oświetlenie diodowe, funkcję aromaterapii czy nawet dezynfekcji ozonem. A to wszystko możemy kontrolować za pośrednictwem pilota czy wygodnego ekranu dotykowego. Takie urządzenie z pewnością zaliczymy do nowoczesnych i funkcjonalnych, o czym więcej przeczytamy tutaj.

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl